استان کرمان یکی از مقاصد اصلی گردشگری کشور است

مدیرکل امور استان‌های وزارت میراث‌فرهنگی گفت: کرمان با داشتن جاذبه‌های بی‌شمار گردشگری در بسیاری از مناسبت‌ها فراخوانده می‌شود.

نادر زینالی ششم فروردین ماه در نشست با مدیرکل و معاونان اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان گفت: به تمامی مسئولان کرمان تبریک می‌گویم، زیرا این استان به یکی از قطب‌های ملی گردشگری تبدیل شده است.

او بیان کرد: تبلیغات انجام شده برای معرفی ظرفیت‌های استان کرمان کافی نیست و باید با همکاری دستگاه‌های مرتبط در این زمینه قوی‌تر عمل کرد.

زینالی ضمن اشاره به فعالیت‌های شبانه‌روزی اعضای ستاد خدمات سفر به عنوان نوروزبانان بی‌نوروز بیان کرد: خوشبختانه امروز ماحصل این تلاش‌ها را شاهد هستیم و می‌بینیم مسافران با رضایت کامل این استان ترک می‌کنند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان نیز در این نشست با اشاره به اینکه اقامت مسافران در نوروز۱۴۰۲ میزان ۲۰ درصد رشد داشته، گفت: خوشبختانه مدت ماندگاری مسافران در کرمان به بیشتر از دو شب رسیده است.

فریدون فعالی به سامانه جامع نظارت، آمار و اطلاعات تاسیسات گردشگری (جانا) اشاره کرد و افزود: طبق آمار‌های این سامانه، استان کرمان رتبه پنجم کشور در میزان بازدید از جاذبه‌ها و اماکن تاریخی را کسب کرده است.

او بیان کرد: در نوروز ۱۴۰۲ تعداد ۱۰۰۰ تخت به ظرفیت اقامتی این استان افزوده شده که می‌توانیم به راحتی به مسافران خدمات ارائه کنیم.

فعالی با اشاره به تسهیلات تبصره ۱۸ که رتبه اول آن به استان کرمان اختصاص یافته، بیان کرد: هتل کاروانیکا و هتل هیوا نمونه‌ای از این طرح است که امروز با بهترین امکانات به مسافران خدمات ارائه می‌کنند.

مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمان ادامه داد: خوشبختانه در بین تاسیسات گردشگری به خصوص مراکز اقامتی رقابت ایجاد شده که بدون شک این رقابت منجر به ارائه خدمات بهتر می‌شود.

او با بیان اینکه نورپردازی باغ شاهزاده ماهان و ارگ تاریخی بم، به جذب بیشتر گردشگران کمک زیادی کرده، گفت: طرح ساماندهی و توانمندسازی محیط در اولویت مدیران استان قرار گرفته که جای تشکر دارد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
علی
۰۷:۵۹ ۰۷ فروردين ۱۴۰۲
گردشگری استان کرمان نیازمند نگاه نو و مدیریت جوان است/ این چند سال گردشگری و میراث تاریخی کرمان فقط با شعار اداره شده است. خیلی از بناهای ارزشمند تاریخی یا نابود شده یا در معرض نابودی کامل می باشد/
آخرین اخبار