فومن؛ پر بازدیدترین شهرستان گیلان در هفته نخست نوروز

مدیرکل میراث فرهنگی گیلان از قرارگیری شهرستان فومن در صدر پر بازدید‌های استان در دور نخست سفر‌های نوروزی ۱۴۰۲ خبر داد.

ولی جهانی، مدیر‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان گفت: در دور نخست سفر‌های نوروزی ۱۴۰۲ شاهد استقبال گردشگران از شهرها، روستا‌ها و مراکز تاریخی و گردشگری استان هستیم.

او افزود: طی این مدت شهرستان‌های فومن، انزلی و لاهیجان مورد استقبال بیشتر گردشگران قرار گرفتند و شهرک تاریخی ماسوله با روزانه بیش از ۷ هزار نفر بازدید در صدر اماکن تاریخی پربازدید استان قرار گرفته است.

بر اساس گزارش ستاد هماهنگی خدمات سفر استان گیلان؛ تاکنون بیش از ۸ میلیون و ۵۰۰ هزاز نفر مسافر به صورت زمینی و هوایی وارد استان شده اند که نسبت به مدت مشابه پارسال رشد ۵۴ درصدی دارد.

شمار بازدیدکنندگان شهرک تاریخی ماسوله از ۱۰۰ هزار نفر فراتر رفت

مدیرکل میراث فرهنگی گیلان همچنین گفت: با استقبال بی‌سابقه گردشگران و علیرغم چالش ترافیک سنگین و نیمه سنگین در اکثر محور‌های مواصلاتی تاریخی استان و به خصوص ماسوله، تعداد بازدیدکنندگان از این شهرک تاریخی از مرز ۱۰۰ هزار نفر گذشت.

فومن؛ پر بازدیدترین شهرستان گیلان در هفته نخست سفر‌های نوروزی

او با بی‌نظیر خواندن شهرک تاریخی ماسوله، طبیعت بکر منتهی به این شهر را یکی از عوامل تأثیرگذار در جذب گردشگر دانست و نامزدی ثبت جهانی ماسوله را از دیگر عوامل مهم رشد ۳۸ درصدی مسافران نوروزی امسال این منطقه برشمرد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان از هموطنان درخواست کرد ضمن بهره‌گیری از مواهب خدادادی، حفاظت و صیانت از طبیعت و مواریث ارزشمند فرهنگی را سرلوحه اقدامات خویش قرار دهند.

بازدید ۸۰ هزار گردشگر از قلعه رودخان

جهانی همچنن افزود: طبق آمار و از تاریخ ۲۸ اسفند ماه ۱۴۰۱ لغایت ۵ فروردین ماه ۱۴۰۲ قریب به ۸۰ هزار نفر از قلعه رودخان بازدید کردند که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۴ درصد رشد نشان می‌دهد.

بازدید ۸۰ هزار نفر گردشگر از قلعه رودخان

او افزود: دژ تاریخی قلعه‌رودخان در فاصله ۲۵ کیلومتری شهر فومن یکی از بنا‌های تاریخی شاخص است که با واقع شدن در دل جنگل و جاذبه‌های طبیعی فراوان هر سال پذیرای خیل علاقه‌مندان و فرهنگ‌دوستان از سراسر ایران است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.