انتقاد حجت‌الاسلام رفیعی از رواج بی‌حجابی در اماکن عمومی/متأسفانه برخی با بی‌حجابی کنار آمده‌اند

استاد حوزه و دانشگاه گفت: افرادی خیلی راحت به خود جرات و اجازه می‌دهند حجاب خود را بردارند که این اقدام با تمام قوانین شرعی و ملی مغایرت دارد و عده‌ای هم با این مسئله به راحتی کنار و دستگاه‌های مسئول هم کوتاه آمده‌اند.

حجت‌الاسلام والمسلمین ناصر رفیعی در چهارمین روز ماه مبارک رمضان در ادامه سلسله جلسات تفسیر سوره روم که ظهر امروز در شبستان امام خمینی (ره) حرم کریمه اهل‌بیت (س) برگزار شد، طی سخنانی عنوان کرد: بین مورخین اختلاف است که رومیان در چه زمانی بر ایرانیان پیروز شده اند که عده‌ای آن را در زمان جنگ بدر و عده‌ای آن را در زمان جنگ خندق می‌دانند، اما آنچه که مسلم است پیروزی‌های رومیان در چندین مرحله بوده که در نتیجه خسرو پرویز کشته شده و فرزندش جانشین وی شده است.

حجت‌الاسلام رفیعی افزود: آیات ابتدایی سوره روم در خصوص همین جنگ‌ها و پیروزی رومیان بر ایرانیان است که وعده خداوند در این خصوص محقق شده است.

استاد حوزه علمیه عنوان کرد: آیه هفتم این سوره از بحث قبلی جدا می‌شود و به مسئله ظواهر دنیا و غفلت از مسائل آخرت اشاره نموده است، یکی از ویژگی‌های برخی از انسان‌ها ظاهربین بودن و غفلت از باطن مسائل است.

حجت‌الاسلام رفیعی تصریح کرد: ظاهر انفاق و خمس از دست رفتن مال و کاهش مال انسان است، اما باطن این انفاق افزایش رزق و روزی انسان است.

عضو هیئت علمی جامعه المصطفی یادآور شد: ظاهر ربا و رشوه افزایش اموال انسان است، اما باطن ربا بر اساس آیات قرآن نابودی است.

حجت‌الاسلام رفیعی در ادامه گفت: جهاد و شهادت در ظاهر مرگ و از دست دادن عزیزان است، اما باطن شهادت حیات طیبه و ابدی و زندگی جاودانه است.

سخنران حرم بانوی کرامت افزود: تفاوت ظاهر بینی و باطن بینی، تفاوت سطحی نگری و عمیق نگری در جامعه و طول زندگی انسان بسیار مهم است.

حجت الاسلام رفیعی یادآورشد: افرادی خیلی راحت به خود جرات و اجازه می‌دهند حجاب خود را بردارند که این اقدام با تمام قوانین شرعی و ملی مغایرت دارد و عده‌ای هم با این مسئله به راحتی کنار و دستگاه‌ها هم کوتاه آمده‌اند.

استاد حوزه علمیه تاکید کرد: ضعف فرهنگی دستگاه‌ها باعث شده است حتی در ادارات، فرودگاه‌ها، خیابان‌ها و اماکن عمومی به راحتی بی‌حجابی رواج پیدا کند.

حجت الاسلام رفیعی در ادامه افزود: عده‌ای با سطحی نگری، حجاب را محدودیت، جهاد را مرگ، ربا را افزایش مال و انفاق و خمس را کاهش مال می‌دانند در حالی که کاملا بر عکس است.

سخنران حرم بانوی کرامت یادآورشد: غفلت از مسائل دینی بدتر از جهالت است چرا که انسان غافل خود را به خواب زده و قصد هوشیاری و بیدار شدن را ندارد.

حجت‌الاسلام رفیعی افزود: برای رفع غفلت، داشتن تفکر در خصوص مخلوقات عالم هستی از جمله راهکار‌های مرتفع نمودن غفلت است چرا که خلقت عالم هستی تماما بر اساس اهداف و حقانیت است و تمامی این‌ها فانی بوده و همگی خداوند را ملاقات خواهند کرد.

استاد حوزه علمیه یادآور شد: قرآن کتاب ارائه راهکار و کتاب نسخه‌های شفا بخش است و اگر در آیه هفت می‌فرماید ظاهر بینی و سطحی نگری خطرناک است در آیات هشتم و نهم راهکار داده است.

حجت الاسلام رفیعی تاکید کرد: انسان‌هایی که در طول تاریخ با تفکر از گمراهی نجات پیدا کرده‌اند بسیار زیاد هستند و طبق روایت بیشترین بندگانی که در قیامت در امان خواهند بود کسانی هستند که در دنیا بیشتر درحال تفکر بوده‌اند.

عضو هیئت علمی جامعه المصطفی بیان کرد: طبق روایت تمام خیر‌ها در سه چیز نگاه، سکوت و سخن گفتن جمع شده است به شرط اینکه نگاه‌ها حاوی عبرت باشد نه معصیت، سکوت به همراه تفکر باشد و کلام انسان به هنگام سخن گفتن به همراه ذکر الهی باشد.

حجت‌الاسلام رفیعی در پایان گفت: دومین راهکار مقابله با غفلت و غفلت زدایی، تدبر در تاریخ و سفر به سرزمین‌های مختلف و بررسی سرگذشت اقوام و قدرت‌های گذشته است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار