کرونا اولین فوتی ۱۴۰۲ را در کرمانشاه ثبت کرد

مدیر گروه کنترل بیماری‌های غیرواگیر معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: متأسفانه یک مورد مرگ کرونایی امسال در دوم فروردین ثبت شد که مربوط به یک آقای ۶۳ ساله با بیماری زمینه‌ای فشارخون بالا بود.

سارا شاه‌آبادی مدیر گروه کنترل بیماری‌های غیرواگیر معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت : متأسفانه آمار موارد بستری و سرپایی در استان رو به افزایش است، البته فعلا آمار مرگ و میر و بستری نسبت به موارد سرپایی کمتر است و موارد بد حال فقط در بیمارستان امام رضا (ع) بستری می‌شوند.

وی ادامه داد: آخرین مرگ براثر کرونا در ۱۸ دی‌ماه سال ۱۴۰۱ اتفاق افتاده بود که متأسفانه یک مورد جدید هم در دوم فروردین امسال ثبت شد که مربوط به یک آقای ۶۳ ساله با بیماری زمینه‌ای فشارخون بالا بود که نشان از آن دارد که بیماری کرونا هنوز تمام نشده و مجدد باید اصول و دستورالعمل‌های بهداشتی رعایت شود.

مدیر گروه کنترل بیماری‌های غیرواگیر معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه اضافه کرد: افرادی که ۶ ماه از آخرین مرحله تزریق واکسن کرونای آن‌ها گذشته، به خصوص کسانی که بیماری زمینه‌ای، فشارخون بالا، دیابت، سرطان، دیالیز، شیمی درمانی و افراد بالای ۶۰ سال؛ برای تزریق نوبت یادآور اقدام کنند.

وی یادآور شد: افراد با داشتن کوچک‌ترین علامت سرماخوردگی حتما در منزل استراحت و از حضور در اماکن تجمعی، مهمانی‌ها و دورهمی‌ها اجتناب کنند. در صورت ضرورت خروج از منزل استفاده از ماسک، رعایت فاصله دو متری و شست‌شوی مرتب دست‌ها همچنان توصیه می‌شود.

شاه‌آبادی خاطرنشان کرد: متأسفانه آمار رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در کشور و استان خیلی کاهش یافته و تعداد محدودی از افراد از ماسک استفاده می‌کنند .

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار