اعتصابات سراسری در بخش حمل و نقل آلمان شروع شد

کارکنان بخش ریلی، هوایی و زمینی آلمان با شروع اعتصابات سراسری اعتراض خود نسبت به ناکافی بودن دستمزد‌ها را اعلام کردند.

 در ادامه اعتراض‌ آلمانی‌ها به ناکافی بودن دستمزدها، اعتصاب سراسری بخش حمل‌ونقل عمومی در این کشور شامل حمل‌ونقل ریلی و هوایی و همچنین اتوبوس‌های عمومی و محلی، از بامداد امروز به وقت محلی به مدت ۲۴ ساعت آغاز شده است.

براساس گزارش دویچه وله، طی روزهای گذشته و در جریان آماده سازی برای این اعتصاب گسترده، سیستم حمل‌و نقل عمومی آلمان دچار اختلال شده بود. بنابراین پیش‌ بینی می‌شود اعتصاب کارکنان این بخش، افزایش ترافیک و تاخیر در ترددها را به همراه داشته باشد.

به عبارتی قرار است امروز فعالیت تقریبا تمام هواپیماها، قطارها و اتوبوس‌های بخش حمل و نقل عمومی آلمان متوقف شود.

به همین ترتیب، تمام پروازهای ورودی و خروجی فرودگاه فرانکورت برای امروز (دوشنبه) لغو شده و یا دستکم یک روز به تاخیر افتاده‌اند. در فرودگاه بین‌المللی مونیخ نیز از روز یکشنبه پروازها متوقف شده‌اند. قطارهای درون شهری و بین شهری نیز وضعیت چندان متفاوتی نخواهند داشت.

همچنین با توجه به اینکه بیشتر مسافران ناچار به انتخاب میان استفاده از خودرو شخصی و یا دوچرخه هستند، انتظار می‌رود که ترافیک در شبکه جاده‌ای نیز با مشکل مواجه شود.

بنابر این گزارش، اتحادیه‌های کارگران آلمان در جریان مذاکره با کارفرمایان بخش دولتی به بن بست رسیده‌ و بنابراین این اعتصاب سراسری را همزمان با آغاز دور سوم مذاکرات برنامه‌ریزی کرده‌اند.

کشورهای اروپایی به دلیل تحریم روسیه انرژی را به قیمت بالایی از آمریکا وارد می‌کنند به همین دلیل هزینه‌های زندگی در این کشورها افزایش بسیاری یافته است. در همین راستا مردم در کشورهایی از جمله آلمان، انگلیس، فرانسه و چندین کشور دیگر دست به اعتصاب زدند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار