رئیسی:

کار را به لبخند چند کشور گره نزدیم/ موضوع تورم در دستور کار مدیران قرار بگیرد

رئیس‌جمهور با تاکید بر اینکه باید نگاه تحولی داشته باشیم افزود: نگاهمان باید نگاه مردمداری و انقلابی باشد.

رئیس‌جمهور صبح امروز (هفتم فروردین) در همایش مدیران سراسر کشور که در سالن اجلاس سران در تهران برگزار شد گفت: خداوند زمینه را برای رشد و تعالی و رسیدن انسان به مقام ربانی با صیام و قیام فراهم کرده است. همه باید از این امکان و از این فرصت بهره ببرند به ویژه مسئولان امر دولت و امور مردم برای همه لازم است برای ما الزام است که به این زمان توجه کنیم.

رئیس جمهور با اشاره به ایام ماه رمضان افزود: در روزگارانی که من و شما زندگی می‌کنیم نسیم‌های رحمت خداوند می‌وزد. همچنان که باید در باغ و بستان رفت و بهار را درک کرد باید دل را در معرض نسیم الهی در سحرگاهان قرار داد تا این نسیم رحمت بوزد و دل نورانی شود وگرنه اگر بگوییم بهار آمد در خانه بنشینیم در و پنجره را ببندیم بهار را درک نمی‌کنیم و باید به باغ و بستان رفت و شکوفه که بر درختان روییده را دید تا بتوان بهار را درک کرد.

رئیس‌جمهور عنوان کرد: در بهار قرآن و بهار رمضان، انسان باید خود را در معرض قرار دهد و تا نسیم رحمت به دل بوزد و دل الهی و ربانی شود. یکی از زمینه‌ها و مسیر‌های مهم برای قرب الی الله خدمت است. خدمت هم نگاه مادی دارد و هم نگاه انسان مدارانه و هم نگاه الهی دارد. سه نگاه به خدمت وجود دارد. نگاه اول نگاه مادی گرایانه است و در این کره خاکی با هشت میلیارد انسانی که به نام انسان نفس می‌کشند همه مدعی خدمت به انسان هستند. هیچکسی نیست که بگوید ما نمی‌خواهیم به انسان خدمت کنیم، اما خدمت از چه دری و از چه انگیزه‌ای. خدمت با نگاه مادی خدمت منفعت‌گرا یا منفعت محور است. اساس نفع است و ببینیم در کجا نفع است آنجا خدمت اتفاق بیفتد. این یک نگاه است، نگاهی منفعت‌محور و منفعت‌گرا.

در دنیای امروز قدرت‌های بزرگ نمی‌گویند می‌خواهیم غارت کنیم بلکه می‌گویند می‌خواهیم خدمت کنیم

رئیسی خاطرنشان کرد: در دنیای امروز قدرت‌های بزرگ نمی‌گویند ما در آفریقا می‌خواهیم غارت کنیم بلکه می‌گویند می‌خواهیم خدمت کنیم، اما نگاهشان نگاه مادی است و رسما اعلام می‌کنند هر جا که نفعمان باشد آنجا حضور پیدا می‌کنیم. دوم نگاه اومانیستی یا نگاه انسان‌مدارانه است. همین چیزی که در اصطلاح ما هم هست که می‌گوییم دلم سوخت یا نوع‌دوستی. دل انسان می‌سوزد وقتی کسی نان ندارد. دل انسان می‌سوزد وقتی کسی سرپناه ندارد یا کسی باید گره از کارش گشوده شود. این نگاه هم نگاه بدی نیست نگاه نوع‌دوستی است، اما این هم یک مرحله از خدمت به دیگران از باب بنگاه نوع‌دوستی است.

رئیس‌جمهور بیان کرد: اما یک مرحله و مرتبه‌ای از خدمت است که خدمت برای خدا است. خداوند رحمت کند آقای مطهری را تعبیر زیبایی دارد که می‌گوید نه به نام خدا و خلق قهرمان بلکه به نام خدا، اما راه خدا از میان خلق می‌گذرد. اگر می‌خواهید جلب رضای خداوند را بکنیم باید خلق را راضی کنیم. رضای جامعه رضای مردم رضایت خداوند را به دنبال دارد.

آیت‌الله رئیسی افزود: امام رضا (ع) فرمود یکی از وسیله‌های قرب به پروردگار متعال بعد از انجام واجبات و ترک محرمات و انجام فرایض، گره‌گشایی از کار مردم است. این زمینه خدمت و قرب الی الله و ربانی شدن برای خدمتگزاران به مردم در سراسر کشور فراهم است. خدا این زمینه را فراهم کرده است که می‌توان با گره‌گشایی از کار مردم به او نزدیک شد. می‌توان جلب رضای خداوند را کرد با باز شدن یک گره. از امیرالمؤمنین می‌خوانیم که شبانگاهان در خانه ایتام و فقرا می‌رفتند و امروز این زمینه فراهم است که شما یک گره باز کنید و سفره‌هایی رنگین و دل‌هایی شاد شود. امروز با اقدامات و امکانات زمینه فراهم است که اقشاری از مردم از نگرانی نجات پیدا کنند و شغل متناسبی برای فرزندان آن‌ها فراهم شود. امروز مادری رنج می‌برد که بچه‌های تحصیل‌کرده‌اش کنار سفره نشسته‌اند.

وی افزود: در حرم امام رضا خادم بودم مادری به من می‌گفت ما چند نفر هستیم شما برای یک نفر از فرزندان من شغل ایجاد کنید ما سعی می‌کنیم با درآمدی که همان یک نفر دارد زندگی کنند. چرا این کار برای چند ماه و روز‌ها به تأخیر افتاد. می‌توانست در زمان خودش انجام شود و خانواده‌های زیادی را از نگرانی بیرون بیاورد، تولید را رونق بدهد، در تولید از مانعی پیشگیری کند، یک کارآفرین یا سرمایه‌گذار را امیدوار به سرمایه‌گذاری کند.

رئیس‌جمهور یادآور شد: با یک حرکت و اقدام مانند ایجاد شغل یک خانواده شادکام می‌شود. متصدیان و کارکنان، کار مردم را به تاخیر نیندازند.

وی با تاکید بر اینکه باید در سال نو روحیه جدید و نگاه تحولی داشته باشیم افزود: برخی دیگر از باب دلسوزی و نوع دوستی خدمت می‌کنند. یکی از زمینه‌های قرب الی‌الله خدمت به مردم است. نوع دیگری از خدمت، خدمت برای خداست. راه جلب رضایت خدا، خدمت به مردم و گره‌گشایی از کار مردم است.

نگاهمان باید نگاه مردمداری و انقلابی باشد

رئیس‌جمهور تاکید کرد: نگاهمان باید نگاه مردمداری و انقلابی باشد و نگاه ما به انجام کار‌ها باید نگاه «ما می‌توانیم» باشد. ما با همه کشور‌ها در دنیا تعامل داریم. با همه کشور‌های دنیا به صورت متوازن تعامل داریم و کار را به لبخند چند کشور گره نزدیم و کسانی که می‌خواهند با جمهوری اسلامی ایران کار کنند زمینه آن کاملا فراهم است. ارتباطات از ابتدا بر همین روال دنبال شده است. دولت در سال جاری مهم‌ترین وظایف را بر عهده دارد. دولت وظایف سنگینی دارد که باید با مسئولیت پذیری آنان را انجام دهد. فرافکنی با اینکه یک بخش بگوید من کار خود را انجام داده ام و بخش دیگر کار را پیش نبرده است قابل قبول نیست. گاهی در دولت به دوستان مطرح می‌کنم چه کاری است که مسئولیت حل آن از میزی که دور آن نشسته ایم بیرون است. وزارتخانه‌ها باید بنشینند و با هماهنگی کار را پیش ببرند. باید با همکاری مجموعه کشور را اداره کنیم. اداره کشور نیازمند ارتباط وسیعی بین بخش اجرایی، قضایی و نیرو‌های مسلح و همه نهاد‌های انقلاب است.

باید در عمل به مردم نشان دهیم که نسبت به تعهداتمان پایبندیم

وی افزود: موضوع اقتصاد و شعار امسال که رهبر انقلاب تبیین فرمودند باید مورد توجه تمام مدیران کشور باشد. قبل از این هم موضوع تورم در دستور کار بود، اما وقتی این موضوع برجسته می‌شود باید تمام مدیران کشور به بحث تورم توجه کنند. باید به طور مداوم به مردم گزارش داد و کاستی‌ها برای مردم تبیین شود. ما باید در عمل به مردم نشان دهیم که نسبت به تعهداتمان پایبندیم.

رئیسی گفت: ما برای مسائل مختلف در کشور باید تلاش کنیم. مسئله فرهنگی بسیار مهم است. حفظ هویت اسلامی و هویت ملی ما بسیار اهمیت دارد. همه دانشمندان و چهره‌های فرهنگی باید برای حفظ جایگاه علمی، فرهنگی و تمدنی ایرانی اسلامی باید توجه کنند. این یک بخشی از کار است که وظیفه همگان است هیچگاه کوتاهی نکند. اما امروز مسئله مهم در کنار همه توجهاتی که باید در مسائل فرهنگی شود موضوع اقتصاد و دغدغه‌های اقتصادی است.

رئیس جمهور گفت: وقتی شعار سال برجسته می‌شود باید توجه همه مدیران، دانش‌پژوهان و دانشمندان نسبت به این نقطه معطوف شود. در اولین ساعتی که من در جلسه تنفیذ حکم ریاست جمهوری نیز عرض کردم در دولت مشکلات جدی وجود دارد که اول کسری بودجه ۴۸۰ هزار میلیارد تومانی ایت و دوم مسئله کرونا و مشکلاتی بود که مردم داشتند و همچنین مسئله تورم سایر مسائل مختلفی در حوزه اجتماعی و اقتصادی کشور بود که درگیر با آن بود.

رئیسی تصریح کرد: اگر نقدینگی کنترل نشود و نقدینگی ایجاد شده به سمت تولید و کار مولد هدایت نشود، کاری خطرناک است که به هر جا بخورد مانند سیل بنیان‌کن خواهد بود. باید برای هدایت نقدینگی به طرف تولید و کار مولد برنامه‌ریزی کرد و کار‌های غیرمولد را پرهزینه کرد. تامین مالی را به سمت مردم و بازار ببریم. اگر مردم و بازار تبدیل به منبع تولید شوند بسیار مهم است.

رئیس جمهور ادامه داد: در گزینش افراد و انتخاب همکاران به صلاحیت‌های واقعی توجه شود و در استان‌ها بومی گزینی را رواج دهید. نیاز نیست در برخی استان‌ها مدیرانی از تهران انتخاب شوند و باید از همان مدیران استانی استفاده شود. برخی شرکت‌ها در تهران دفتر و کارمند دارند در صورتی که نیاز به این کار نیست و این موضوع هزینه‌های زیادی را برای آن شرکت‌ها رقم می‌زند. خواهش می‌کنم وزرا توجهی به دفاتر شرکت‌هایی که در تهران فعال هستند بکنند و میزان هزینه و بازدهی این شرکت‌ها را محاسبه کنند. ما باید کار جهادی انجام دهیم و این مهم با اراده تصمیم و هدف میسر می‌شود. در حرکت جهادی باید دشمن را پیش روی خود ببینیم، زیرا دشمن نمی‌خواهد پیشرفت کنیم. ما امروز به گستردگی همه داشته‌هایمان از سوی دشمن تهدید می‌شویم و انتظار از دولت انقلابی این است که با حرکت‌های جهادی سریع مشکلات را حل کند و انتظار مردم از دولت ایجاب می‌کند که یک کار متفاوتی انجام شود.

وی گفت: چند موسسه خصوصی و غیر خصوصی افزایش برداشت از بانک مرکزی دارند و این موجب افزایش پایه پولی می‌شود. این شرایط نباید ادامه پیدا کند و این مشکل باید حل شود و به مردم گزارش داده شود. هیچ شرکتی حق ندارد که خلاف مصوبه تعهدات ارزی بانک مرکزی حرکت کند و اگر شرکتی این اقدام را کرد اولین برخورد عزل مدیر آن شرکت است. اگر ضابطه‌ای در کشور بر قرار می‌شود همه موظف به اجرای آن هستند و هیچکسی نباید از آن تخلف کند.

 

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۵۰
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۲۰ ۰۷ فروردين ۱۴۰۲
اگه باشید
Iran (Islamic Republic of)
..
۱۱:۳۸ ۰۷ فروردين ۱۴۰۲
قیمت ارز همچنان بالاست .

امسال هم مثل پارسال خیلی از مستأجران تهران رو ترک می کنند .
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۵۱ ۰۷ فروردين ۱۴۰۲
یعنی موضوع تورم تا الان توی دستور کار مدیران نبوده؟؟ حرف های پوپولیستی تا کی؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۰۵ ۰۷ فروردين ۱۴۰۲
دمت گرم مرد
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۰۷ ۰۷ فروردين ۱۴۰۲
یعنی بازم گرونی
شمارش معکوس برای شروع گرونی
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۴۹ ۰۷ فروردين ۱۴۰۲
مگر تا حالا موضوع تورم در دستور کار نبوده که حالا قرار در دستور کار مدیران با لیاقت قرار گیرد؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۵۰ ۰۷ فروردين ۱۴۰۲
بنازم واقعا باید روی پای خودمان بایستیم
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۵۱ ۰۷ فروردين ۱۴۰۲
کار به لبخند کشورها نداشته باشید به قدرت تاثیر آنها در نظام بین المللی نگاه کنید تورم هم ربطی به همه مدیران ندارد فقط به سیاست‌ های بودجه ای و بانکی و پولی کشور که دست خودتون و مجلس هست بستگی دارد
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۵۲ ۰۷ فروردين ۱۴۰۲
به نظرم دولت باید برای به بار هم که شده این رانتی که با چند قیمتی داره از بین ببره، چرا خودرو در کارخانه قیمت می خوره ،۲۰۰ ولی در بازار آزاد که مشتری واقعی و‌مردم می خرند قیمت داره ۸۰۰ میلیون، این رانت به خدا به جیب مردم عادی نمی رود، برای یه بار هم که شده این رو درست کنید و قیمت های کارخانه ها رو آزاد کنید خودش به مرور پایین میاد و لاتاری ثبت نام و خرید و فروش امتیاز از بین می رود
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۵۳ ۰۷ فروردين ۱۴۰۲
چند کلمه با رییس جمهور محترم : واقعا از اینکه در صحبتها و فرمایشاتتان دستور به مدیر و شخص ثالث میدهید جای بسیار بسیار تعجب است در حالی که جنابعالی خود به عنوان رییس جمهور باید مجری و اجرا کننده باشید
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۵۴ ۰۷ فروردين ۱۴۰۲
درود بر مردان خدا
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۵۴ ۰۷ فروردين ۱۴۰۲
هنوز رتبه بندی فرهنگیان اجرا نشده
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۱۷ ۰۷ فروردين ۱۴۰۲
درود و هزاران درود . مردان کار و تلاش
Iran (Islamic Republic of)
مهدی
۱۵:۳۶ ۰۷ فروردين ۱۴۰۲
تورم متناسب با افزایش حقوق ستودنیس ولی بیشتر از آن کمر کارگر و کارمند را می شکند وگرنه پولدار با افزایش بی رویه سطح عمومی قیمت ها سود می کند، سید محرومان دکتر رییسی به فکر قشر ضعیف بویژه کارگران باشید.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۴۰ ۰۷ فروردين ۱۴۰۲
خدا قوت سید عزیز
Iran (Islamic Republic of)
محسن گرمی
۱۵:۵۲ ۰۷ فروردين ۱۴۰۲
سلام.سید محرومان کارگشا لطفا پول ما مردم منطقه محروم گرمی را که شخص روحانی عرفان رضازاده با زدن شرکت زرین عرش سیمرغ و با سفته و قرارداد به یغما برده را پس بگیرید یک سال است دادگاه روحانیت تبریز می رویم ولی رسیدگی نمی کنند.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۵۶ ۰۷ فروردين ۱۴۰۲
بابا قیمتا رو بیارید پایین این حرفا چیه؟
فروشنده ها رو نظارت کنید که صبح پا میشن تو تلگرام میببنن قیمت دلار چند شده بعد نرخ تعیین میکنن.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۱۰ ۰۷ فروردين ۱۴۰۲
فقط حرف و دستور. مردم عمل میخان مردم میخان لمس کنن که بیان رهبری اجرا میشه... باید برنامه بخاین نه اینکه آخرش به دشمن وصل کنید و از بار مسولیت شانه خالی کنن و از جیب ملت مایه بذارن.
Germany
ناشناس
۱۶:۱۱ ۰۷ فروردين ۱۴۰۲
تو فقط دستور بده همه چیز خود به خود درست میشه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۲۰ ۰۷ فروردين ۱۴۰۲
جناب دولت و مجلس اگر جلوی تولید ولابی گری خودروهای بی کیفیت و با مصرف سوخت بالا رو بگیرند اقتصاد کشور از بحران رهایی پیدا خواهد کرد والا تا یکسال دیگربا همین قیمت مصزف ۵ برابر و به میزان ده سال یارانه پرداختی به مردم طی سال اتی دود هواخواهدشد.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۳۱ ۰۷ فروردين ۱۴۰۲
اتفاقا دقیقا کاره اقتصاد و بازاره دلار و ارز و سکه و قیمت همه چیز در ایران به لبخند و اخم همین چند تا کشور و هر سیگناله مثبت و منفی ای که توی اخبار داره ازشون داده میشه گره خورده و وابستست. الان یه خبره خوب مثل توافق و از سر گیری ارتباط با عربستان میشنوید دلار 5000 تومان ریزش میکنه. بعد از آمریکا خبر میاد که 4نفر را تحریم کرده یهو دلار میره رو کانال 50000 تومان به بالا. شما همه چیز را به جوه اخبار و هیجانات سیاسی گره زده اید و مردم هم در این نوسانات اسیر و هاج و واج موندن.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۳۷ ۰۷ فروردين ۱۴۰۲
با حقوق نصف و نیمه ای که آخر اسفند واریز کردید معلوم بود
Iran (Islamic Republic of)
بازنشسته
۱۶:۴۱ ۰۷ فروردين ۱۴۰۲
سید محرومان فکر میکنه با حرف درمانی میشه تورم را کنترل کرد . فقط زور این دولت به قشر حقوق بگیر و بازنشسته رسیده که اعلام میکند افزایش حقوق عامل تورم است و امسال اعضای اقتصادی دولت به تلافی سال گذشته باهم متحد شدن که یک پول بخورنمیر بعنوان حقوق تعیین شود .
چرا جلوی خلق پول بانکها و افزایش ناگهانی بهره بانکی - افزایش قیمت روزمره اجناس و مواد اولیه تولید - افزایش چند برابری بودجه امسال نهادهای مفتخور و ... را نمیگیرید و در عمل فقط جلوی رشد منطقی حقوق و دستمزد را گرفته اید . این دشمنی رئیس سازمان برنامه بودجه (میرکاظمی) با حقوق بگیران کی پایان می یابد.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۵۲ ۰۷ فروردين ۱۴۰۲
فقط‌در‌حدشعارنباشد‌
عمل‌کنید‌
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۵۸ ۰۷ فروردين ۱۴۰۲
اقدام کنید قبل از اینکه دیر شود قیمت ها افسارپاره کرده اند
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۷:۱۴ ۰۷ فروردين ۱۴۰۲
سید جان با یک خداحافظی ملت رو خوشحال کن
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۴۰ ۰۷ فروردين ۱۴۰۲
خب مثلا کی بیاد
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۱۶ ۰۷ فروردين ۱۴۰۲
باید خونگریست ...
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۸:۲۵ ۰۸ فروردين ۱۴۰۲
اصول گرایان بهتر از ربسی نداشتن که وضع مملت این نشه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۱۹ ۰۹ فروردين ۱۴۰۲
احمدی نژاد
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۷:۱۵ ۰۷ فروردين ۱۴۰۲
تورم در دستور کار .جالب شد مرغ وگوشت های مصرف خانوار که تن تن از رستوران ها هتل ها تالارها و......سر در می آورند و............به عمل کار برآید نه حرف
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۸:۰۱ ۰۷ فروردين ۱۴۰۲
ظاهرا تاحالا خواب بودید و خبر از تورم نداشتید حالا اول سالی بیدار شدید میخواهید جلوش وبگیریدخخخخخ
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۸:۰۷ ۰۷ فروردين ۱۴۰۲
کاره لبخند منظورش روحانی هست توی خود ریاست جمهوری دلار ۲۵تومنی گرفتی الان داره قطار پیشرفت حرکت می‌کنه خودت درست کن روحانی رفته صد رحمت به لبخند روحانی
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۸:۰۸ ۰۷ فروردين ۱۴۰۲
آقای رئیسی سالهاست میوه دلمون میخواد گوشت مرغ ماهی برنج نااااااااننننن گراانی بیداد میکنه وحشتناک
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۸:۱۰ ۰۷ فروردين ۱۴۰۲
سال مهار تورمه ببینیم چکار میکنی
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۲۴ ۰۷ فروردين ۱۴۰۲
تورم در دستور کار نیست ابر تورم در دستور کار هست لبخند شرقی چینی
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۳۰ ۰۷ فروردين ۱۴۰۲
لطفا هرچه زودتر کارنکنان و کارشکنان را برکنار کنید
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۳۶ ۰۷ فروردين ۱۴۰۲
سلام در پرداختی حقوق ها هم برابر عدالت وشفا فیت وتورم نظر قرار گیرد همچنین درمورد مهار تورم می بایست نظارت ها بیشتر شود.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۳۸ ۰۷ فروردين ۱۴۰۲
فقط بگو به چی گره زدی که اینطور گره زدی در کار معیشت مردم.به سواد و مدیریت خودت و کابینه ات.؟؟؟؟؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۴۰ ۰۷ فروردين ۱۴۰۲
باشه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۴۲ ۰۷ فروردين ۱۴۰۲
خداقوت
Iran (Islamic Republic of)
..
۱۹:۴۸ ۰۷ فروردين ۱۴۰۲
این بنده خدا تازه بیدار شده
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۱:۴۴ ۰۸ فروردين ۱۴۰۲
18 سال هست
Iran (Islamic Republic of)
منصور
۱۴:۵۷ ۰۸ فروردين ۱۴۰۲
ببخشید // کدام ارگان برای روسای جمهور محترم اسم پیدا میکنن ؟؟ // مثل // سردار سازندگی سردار شرمندگی // سید محرومان
حقوق هم بابت این اسم گذاری ها بهشون میدن // یا قربت الی الله کار مییکنن ؟؟
قدیما به کچل میگفتن زلف علی به کور هم میگفتن چراغعلی
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۲۶ ۰۸ فروردين ۱۴۰۲
فقط حرف فقط حرف دوسال شد پس کی میخوای اوضاع رو درست کنید یکی بدتر از دیگری واقعا شبا خوابتون میبره این همه بدبختی رو میبینید چطور میخوانین اون دنیا جواب خدارو رو بدین با این بی مسولیتی من دیگه غلط بکنم انتخابات شرکت کنم
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۲۷ ۰۸ فروردين ۱۴۰۲
جناب رییس جمهور کدام مدیر ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۱۷ ۰۹ فروردين ۱۴۰۲
تورم مهار شود
خانه ارزان شود
خودرو ارزان شود
زندگی بکام شود

فعل مجهول رییس جمهور
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۵:۱۱ ۱۰ فروردين ۱۴۰۲
یعنی تا الان تورم موضوع مدیران نیوده
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۳۷ ۲۱ فروردين ۱۴۰۲
خودرو ایران بقول خود زمانی روحانی ۷ برابر بود و اکنون حدود ۳۵ برابره و تازه چند روز پیش تصمیم گرفت از ۲۵ برابر هم بگذرونند ؟؟؟؟؟!!!!

حال چطور می فرمایید تورم را مهار می کنیم ؟؟؟؟!!!!

شما که با میانگین گیری دو عدد عادی 5.36 و 4.42 مشکل دارید و میانگین این دو عدد را 4 اعلام می کنید ؟؟؟؟؟!!!!

چطور حریف پارامترهای سنگین علم اقتصاد و آمار می شوید ؟؟؟؟!!!!

بله
اقتصاد و صنعتی مهندسین نخبه را می طلبه که به علوم روز دنیا کاملا مسلط باشند .
آخرین اخبار