۳۱ فروردین آخرین مهلت ثبت‌نام اتباع در سامانه اشتغال

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد گفت: اتباع افغانستانی شاغل در استان یزد تا ۳۱ فروردین‌ماه مهلت دارند تا در سامانه مربوط به طرح تعیین وضعیت اشتغال اتباع ثبت‌نام کنند و در صورت عدم شرکت در این طرح از خدمات بعدی محروم و با آنان برخورد قانونی می‌شود.

محمدرضا فلاحتی، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد از آغاز اجرای طرح تعیین وضعیت اشتغال اتباع افغانستانی در استان یزد خبر داد و اظهار داشت: این طرح ویژه افاغنه شرکت‌کننده در طرح سرشماری سال ۱۴۰۱ بوده و هم‌زمان با ۱۴ استان دیگر در یزد نیز آغاز و تا ۳۱ فروردین ۱۴۰۲ ادامه دارد.

او افزود: بر اساس شیوه‌نامه اجرایی تعیین وضعیت اشتغال اتباع افغانستانی ارسالی از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای اتباع ذکور دارنده برگه سرشماری و بازشماری سال ۱۴۰۱ معتبر تا ۳۱ مهرماه که در سنین ۱۸ تا ۶۰ سال باشند به مرحله اجرا گذاشته شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد با تأکید بر اینکه اتباع مکلف به ثبت‌نام در سامانه کانون نوبت خارجی به نشانی kanoonnobat.ir هستند، گفت: اتباع مشمولی که در این طرح شرکت نکنند از خدمات بعدی محروم شده و با اتباع متخلف و کارفرمایان آن‌ها برخورد قانونی صورت می‌گیرد.

او اذعان کرد: برای تأمین نیاز کارفرمایان متقاضی به خدمات اتباع خارجی و استفاده صحیح از توان نیروی کار و با هدف قانونمند نمودن اقامت و اشتغال آن‌ها، تعیین وضعیت شغلی اتباع فوق‌الذکر از سوی هفت دفتر خدمات اقامت و اشتغال اتباع خارجی استان انجام می‌گیرد.

فلاحتی تصریح کرد: بر طبق قانون کارفرمایانی که اتباع خارجی بدون پروانه کار (کارت کار) را به خدمت گرفته و یا اتباع بیگانه را در فعالیتی به غیر ازآنچه در پروانه کار آن‌ها ذکرشده بکار گیرند، مجرم محسوب شده و به پرداخت جریمه شش میلیون و ۹۶۶ هزار و ۲۵۰ ریال برای هر روز به‌کارگیری غیرمجاز و همچنین مجازات حبس از ۹۱ تا ۱۸۰ روز محکوم می‌شوند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.