توقیف ۶۱۰ دستگاه خودرو متخلف در کرمانشاه

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان کرمانشاه از توقیف ۶۱۰ دستگاه خودرو متخلف طی ۶ روز سپری شده از سال جاری خبر داد.

محمد حیدری رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان کرمانشاه گفت : وسایل نقلیه رانندگانی که در معابر شهری مرتکب حرکات مخاطره‌آمیز و حادثه ساز شوند با هدف ارتقاء ایمنی ترافیکی شهروندان و کاهش تصادفات، ثبت توقیف و به مدت ۱۵ روز در پارکینگ متوقف خواهند ماند.

وی خاطرنشان کرد: علاوه بر ثبت توقیف، برای راننده خاطی نمره منفی منظور و جریمه رانندگی نیز درنظر گرفته می‌شود.

حیدری افزود: علاوه بر اینکه بر روی پلاک خودرو به صورت سیستمی توقیف ثبت می‌شود، برای مالک وسیله نقلیه پیامک ارسال و در اولین فرصت خودرو به پارکینگ منتقل خواهد شد.

این مقام انتظامی تصریح کرد: صاحیان خودرو‌های توقیفی لازم است از طریق دفاتر پلیس ۱۰+ یا نرم‌افزار پلیس من مراحل ترخیص را پس از ارائه تعهدنامه محضری مبنی بر اصلاح رفتار ترافیکی و حضور در کلاس‌های آموزشی ویژه رانندگان حادثه ساز طی کنند.

وی یادآور شد: حرکت به صورت مارپیچ و نمایشی، سرعت و سبقت غیرمجاز و ایجاد صدای ناهنجار و آزاردهنده از مهمترین تخلفاتی هستند که موجب سلب آسایش شهروندان و به مخاطره انداختن امنیت عمومی ترافیک می‌شوند.

حیدری شعار ترافیکی نوروز ۱۴۰۲ را «نشاط بهار، پرهیز از خطر، آرامش در سفر» عنوان کرد و از شهروندان خواست رانندگان پرخطر را از طریق سامانه‌های تلفنی ۱۱۰ و ۱۲۰ به پلیس معرفی کنند .

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار