مسکن بیشترین سهم را در تورم کشور دارد

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: کنترل اقتصاد کشور و همزمان تولید مسکن با عرضه زمین با هزینه صفر در شهر‌ها و روستا ها انجام پذیر است.

آقای هادی عباسی گفت: در سال گذشته  همه تلاش خود را به کار بستیم تا زمینه حل اساسی‌ترین مسئله در کشور یعنی مسکن را فراهم کنیم چراکه مسکن، بیشترین سهم را در سبد هزینه خانواده دارد و زمانی که شما مسئله سرپناه یک خانواده را حل کنید به ویژه برای دهک های کم درآمدی، یعنی به لحاظ اقتصادی نیمی از هزینه وی را کاهش داده‌اید و از این طریق به معیشت خانواده کمک کرده‌اید.

به گفته معاون مسکن و ساختمان وزیر راه وشهرسازی ،دولت ساخت خانه های یک طبقه را در اولویت خود قرار داده است  چراکه  در خانه های یک طبقه مردم با سلیقه خود اقدام به ساخت واحدهای مسکونی می کنند و از سوی دیگر ساخت این واحدها به صورت تدریجی هم امکان پذیر است و سازنده و متقاضی می تواند به تدریج واحد مسکونی خود را تکمیل کند. 

مسکن بیشترین سهم را در تورم کشور دارد

او می گوید:مسکن بیشترین سهم را در تورم کشور دارد و در شرایطی که با عرضه متناسب با نیاز و جلوگیری از ورود تقاضای سوداگرانه زمینه کنترل بازار این کالای اساسی را فراهم کردید، یعنی بالاترین عامل رشد تورم را از کار انداخته‌اید.

عباسی گفت: در صورتی که اقدامات لازم برای کنترل بازار مسکن در فضای اقتصاد کلان کشور مهیا شود و هم زمان تولید مسکن با عرضه زمین با هزینه صفر در شهر‌ها و روستا ها انجام پذیرد، رسیدن به تورم تک رقمی به امری ممکن تبدیل می‌شود.

 

 

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۲۵ ۰۷ فروردين ۱۴۰۲
چرا مالیات بر ارزش افزوده که اهرم بسیار مهم کارایی برای کنترل مسکن هست تصویب و اجرایی نمی شود در کشورهای اروپایی حد اقل مالیات ارزش افزوده مسکن 35% و در آمریکا بالای 50% است که مانع بزرگی برای جلوگیری از دلالی و افزایش بی رویه قیمت مسکن است.در همین ترکیه این مالیات به50% هم میرسد درحالی که در ایران هنوز نمایندگان با حرکت لاکپشتی 2 سال است میخواهند قانون این مالیات را تصویب کنند تازه آن هم به ملغ 20% ولی هنوز معلوم نیست چه چیزی مانع از تصویب می شود و آیا منافع بعضی ها مانع شده یا بی عرضگی نمایندگان و یا اهمیت نداشتن مشکل مسکن مردم برای آنان.و یا ترس ازدست دادن رای برای مجلس بعدی از طرف ثروتمندان
آخرین اخبار