وسعت دریاچه ارومیه بیش از ۳۱۱ کیلومتر مربع افزایش یافت

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به بالا آمدن تراز دریاچه ارومیه گفت: وسعت این دریاچه نسبت به ۶ ماه گذشته بیش از ۳۱۱ کیلومتر مربع افزایش یافته است.

یاسر رهبردین   با بیان اینکه وسعت دریاچه ارومیه به یک هزار و ۲۴۱ کیلومتر مربع رسیده است، اظهار کرد: وسعت دریاچه در اول مهر ماه سال گذشته ۹۳۰ کیلومتر مربع بود که امروز وضعیت مناسب تری دارد.

وی با تراز فعلی دریاچه ارومیه یک هزار و ۲۷۰ متر و ۲۶ سانتی‌متر اعلام کرد و افزود: ارتفاع آب دریاچه در مقایسه با ۶ ماه گذشته بیش از ۱۳ سانتی‌متر افزایش یافته و با توجه به بارش‌ها و آزادسازی آب انجام شده، این افزایش تراز ادامه دار خواهد بود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان‌غربی به افزایش میزان آب دریاچه ارومیه نیز اشاره کرد و گفت: حجم آب دریاچه ارومیه به یک میلیارد و ۵۷۰ میلیون متر مکعب رسیده که نسبت به اول مهرماه سال گذشته ۳۳۰ میلیون متر مکعب افزایش یافته است.

رهبردین با اشاره به پیگیری‌های استاندار آذربایجان‌غربی به عنوان دبیر ملی ستاد نجات دریاچه ارومیه در رابطه با اتمام طرح‌های نیمه تمام سخت افزاری احیا، ادامه داد: ابر طرح انتقال آب از جنوب آذربایجان‌غربی به دریاچه اواخر سال گذشته توسط شخص رییس جمهور به بهره برداری رسید که نقش بسزایی در تثبیت وضعیت دریاچه به عهده دارد.

وی تاکید کرد: پس از اتمام طرح‌های سخت افزاری، دولت به دنبال اجرای برنامه‌های نرم افزاری با محوریت مدیریت منابع آبی و اصلاح الگوی کشت است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
مرتضی
۱۴:۱۹ ۰۷ فروردين ۱۴۰۲
مقایسه مهر پارسال که تبخیر کامل در تابستان اتفاق میفته با الان که اوج بارشها اتفاق میفته یک شوخی خنده داریه که نشان از شکست داره در ضمن افزایش وسعت صورت نگرفته به دلیل خشک شدن بستر آب بارش در سطح پخش میشه و ماندگار نیست لطفا مردم را فریب ندهید