دستگیری ۱۹۹ تبعه غیر مجاز در سراوان

فرمانده هنگ مرزی سراوان در جنوب شرق سیستان و بلوچستان از دستگیری ۱۹۹ نفر از اتباع غیرمجاز در مرز بین ایران و پاکستان خبر داد.

حسینعلی فراهی فرمانده هنگ مرزی سراوان روز دوشنبه اظهارداشت: در راستای حراست از مرزها و جلوگیری از ورود غیرقانونی اتباع کشورهای خارجی از مرزهای جنوبی استان، مرزداران این فرماندهی در حین پایش منطقه موفق شدند تعداد ۱۹۹ نفر از اتباع غیرمجاز را که بدون توجه به محدوده حریم ممنوعه مرزی قصد ورود به عمق خاک کشور داشتند را شناسایی و دستگیر کنند.

وی بیان کرد: اتباع خارجی برای ورود، اقامت و خروج از کشور باید از طریق مبادی قانونی اقدام کنند در غیر این صورت با آنان برخورد و پس از تحویل به مراجع ذی‌صلاح، از کشور طرد خواهند شد.

فرمانده هنگ مرزی سراوان گفت: مرزبانی برابر قانون مقابله با تردد و اقامت غیرقانونی اتباع خارجی غیرمجاز در سیستان و بلوچستان را به صورت جدی در دستورکار دارد تا اثرات سو و معضلات اجتماعی این پدیده بویژه بزهکاری‌های مربوطه را مدیریت کند.

سیستان و بلوچستان به دلیل همجواری با ۲ کشور افغانستان و پاکستان و موقعیت خاص جغرافیایی همواره دست خوش ورود و خروج اتباع غیرمجاز و قاچاق انسان است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار