اتمام تشریفات قانونی برای آغاز طرح پتروشیمی در گلستان

رئیس کل دادگستری گلستان در جلسه ویدوئوکنفرانسی با رئیس قوه قضاییه از تعیین تکلیف پتروشیمی استان خبر داد.

حیدر آسیابی گفت: با تدابیر و دستور‌های ویژه رئیس قوه قضاییه پس از سفر به گلستان، همه تشریفات قانونی طی شده و فقط مجمع دوم که منتهی به افزایش سرمایه و ورود هلدینگ جدید می‌شود، باقی مانده است.

آسیابی افزود: با این افزایش سرمایه از سوی هلیدنگ خلیج فارس به عنوان سرمایه گذار جدید، از اواخر فروردین این طرح از سر گرفته می‌شود که اشتغال چند هزار نفری و همچنین تزریق بیش از ۴۰ هزار میلیارد تومان به استان از رهاورد‌های آن خواهد بود.

وی، شناسایی و انهدام باند ارتشا در جهاد کشاورزی استان در حوزه نهاده‌های دامی را از دیگر اقدامات شاخص دستگاه قضایی با کمک دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی استان در راستای مبارزه با فساد در سال گذشته برشمرد و گفت: تاکنون چند تن از مدیران و کارکنان این اداره بازداشت شده اند و کیفرخواست متهمان صادر شده است.

این مقام ارشد قوه قضاییه در استان گلستان درباره روند رسیدگی به پرونده پولشویی در موسسه نور گفت: دو جلسه این دادگاه اسفند ۱۴۰۱ برگزار شد که به قرائت کیفرخواست و استماع شکایت شکات گذشت و دو جلسه دیگر هم فروردین ماه برگزار می‌شود.

آسیابی از تلاش‌های دادگستری استان برای پیشگیری از ساخت و ساز‌های غیرمجاز در زیارت گرگان گفت و افزود: با ایجاد ایستگاه ایست و بازرسی در تنها ورودی به این روستا، جلوی انتقال مصالح گرفته شد و امروز به جرات می‌توانیم ادعا کنیم بالاخره پس از دو دهه ساخت و ساز‌های غیرمجاز در این منطقه متوقف شده است.

رئیس کل دادگستری گلستان گفت: ۴۰۶ مورد قلع و قمع بنا‌های غیرمجاز در زمین‌های کشاورزی و باغی از دیگر تلاش‌های دستگاه قضایی در سال گذشته بود که با اجرای آن ۲۴ هکتار زمین آزادسازی شد.

او افزود: مسدود کردن ۴۰۴ حلقه چاه کشاورزی غیرمجاز، آزادسازی ۱۳۰ هکتار از حریم و بستر رودخانه‌های استان و ۵۱۵ هکتار از اراضی ملی از دیگر تلاش‌های دادگستری استان در راستای حفظ حقوق بیت المال در سال ۱۴۰۱ بود که امسال هم باقوت دنبال می‌کنیم.

وی ادامه داد: پارسال ۸۴ آب بندان غیرمجاز که بیش از ۲۵ سال در استان قدمت داشتند تخریب شد که در نتیجه این اقدام بیش از ۲۰ میلیون مترمکعب آب، معادل یک سد رهاسازی شد که در راستای توزیع عادلانه آب به ویژه در بین کشاورزان پایین دست این رودخانه اثرگذار بود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.