احداث چند تقاطع غیرهم‌سطح و مسیر جایگزین در نقاط پرحادثه کرمانشاه

مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمانشاه از احداث چند تقاطع غیر هم‌سطح و مسیر جایگزین در نقاط پرحادثه کرمانشاه طی سال جاری خبر داد.

مهرداد آهکی مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمانشاه گفت : چند تقاطع غیر هم‌سطح و مسیر جایگزین در مقاطع پرحادثه و خطرناک استان کرمانشاه به عنوان بخشی از اقدامات این اداره کل در سال جاری است.

وی افزود: در دهه فجر تعداد یک هزار و ۷۴۱ واحد مسکونی باقی مانده از پروژه مسکن مهر تکمیل و تحویل متقاضیان شده که بیش از یک هزار واحد آن در شهر کرمانشاه است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمانشاه تصریح کرد: تونل گردنه سیاه طاهر حد فاصل شهرستان‌های جوانرود به ثلاث باباجانی در منطقه اورامانات استان کرمانشاه که مدت‌ها به دلیل مشکلات مالی تعطیل بود با پیگیری و رایزنی‌های فراوان و اخذ اعتبارات از وزارت راه و شهرسازی و دریافت وام بانکی از محل ماده ۵۶ قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت و با پرداخت بخش اعظم مطالبات پیمانکار پروژه مجدد فعال شد و هم‌اکنون با ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی امیدواریم در اواخر نیمه اول سال جاری به بهره‌برداری برسد.

آهکی بیان کرد: طول تونل سیاه طاهر یک هزار و ۸۰ متر است که ۱.۵ کیلومتر، گردنه‌ای بسیار حساس و دارای ۳۲ قوس خطرناک افقی و شش عدد قوس قائم است و ترکیب آن مقطع بسیار پرخطری را ایجاد کرده را از مسیر حذف یا به عبارتی جمعاً ۲.۵ کیلومتر مقطع پر خطر را با تکمیل و بهره‌برداری از این تونل حذف خواهیم کرد و مسیر تردد خودرو‌ها ایمن می‌شود.

وی ادامه داد: با هدف ایمن‌سازی مسیر زوار عتبات عالیات و اربعین حسینی اقدام به ساخت تقاطع غیرهم‌سطح حبیوند و مسیر ۱.۵ کیلومتری جایگزین مقطع خطرناک واریانت به حبیوند در نزدیکی سرپل ذهاب کردیم که این دو مقطع در ایمن‌سازی مسیر تردد زوار عتبات عالیات و اربعین حسینی بسیار حائز اهمیت است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمانشاه گفت: برای ایمن‌سازی و تسهیل در تردد خودرو‌ها تقاطع غیرهم‌سطح زنگی-هلشی در محور کرمانشاه به هلشی در سالروز فتح خرمشهر افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد .

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار