استقبال بی نظیر گردشگران از گردشگری دریایی در بنادر خوزستان

مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان گفت: از ابتدای نوروز تاکنون تعداد ۳۰۷ هزار و ۷۵۹ نفر از امکانات گردشگری مجموع بنادر استان بهره‌مند شده اند.

بهروز آقایی روز دوشنبه در نشست بررسی عملکرد کمیته گردشگری دریایی استان که در محل منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی (ره) برگزار شد گفت: با حمایت‌های صورت گرفته از سازمان بنادر و دریانوردی، زیرساخت مطلوب فعلی در مجموع بنادر استان جهت پذیرش گردشگران نوروزی ایجاد شده است.

او افزود: از ۱۱ هزار و ۹۹۳ نفر گردشگر در بندر امام خمینی (ره) تعداد ۶ هزار و ۴۷۵ نفر از زیرساخت‌های گردشگری دریایی مجتمع بندری و تعداد ۵ هزار و ۵۱۸ نفر از امکانات پارک ساحلی این بندر که مهمترین آن گردش دریایی با استفاده از کشتی تفریحی بوده، استفاده کرده‌اند.

آقایی می‌گوید که در بندر ماهشهر نیز تعداد ۲ هزار و ۵۵۶ نفر، در بندر هندیجان ۴ هزار و ۹۰۰ نفر، بندر خرمشهر ۳۸ هزار و ۳۱۰ نفر و در بندر آبادان ۲۵۰ هزار نفر از زیرساخت‌های گردشگری فراهم شده بهره‌بردند.

مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان فعالیت‌های گردشگری دریایی این بنادر را در قالب ۱۴ نقطه ایمن عنوان‌کرد و گفت: این نقاط پیش از سفر‌های نوروزی شناسایی و نسبت به رعایت اصول ایمنی جهت پیشگیری از حوادث احتمالی آماده‌سازی شده‌اند.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه تلاش این اداره کل حمایت از کسب و کار‌های حوزه گردشگری دریایی و ایجاد نشاط عمومی در بین هموطنان است گفت: در مدت فعالیت کمیته گردشگری دریایی استان حادثه‌ای رخ نداده و این امر را افتخاری برای خدمت به مردم بخصوص شهروندان استان خوزستان می‌دانیم.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار