از کشف بیش از ۵۰۰ کیلوگرم مواد مخدر تا توقیف خودرو قاچاق ۵۰ میلیاردی

مهم‌ترین حوادث ۷ فروردین ماه ۱۴۰۲ را می‌توانید در این بسته خبری بخوانید.

مهم‌ترین حوادث روز دوشنبه ۷ فروردین ماهه ۱۴۰۲ را می‌توانید در این بسته خبری بخوانید.

کشف ۳۰۰ کیلوگرم مواد مخدر در فارس

فرمانده انتظامی استان فارس از کشف ۳۰۰ کیلوگرم مواد مخدر توسط مأموران انتظامی شهرستان نی ریز خبر داد.

سردار رهام بخش حبیبی گفت: مأموران انتظامی شهرستان نی ریز با همکاری عوامل یگان تکاوری هنگام کنترل خودرو‌های عبوری در محور‌های مواصلاتی به یک دستگاه کامیون مشکوک و آن را جهت بررسی بیشتر متوقف کردند.

او گفت: در بازرسی از این کامیون، ۳۰۰ کیلوگرم موادمخدر از نوع تریاک که در بدنه خودرو جاسازی شده بود، کشف و در این خصوص یک قاچاقچی مواد مخدر دستگیر شد.

فرمانده انتظامی استان فارس تأکید کرد: مبارزه بی امان با مواد مخدر به صورت وی‍ژه در دستور کار این فرماندهی قرار دارد.

توقیف خودرو قاچاق ۵۰ میلیاردی در خرامه

جانشین فرمانده انتظامی استان از توقیف یک دستگاه خودرو قاچاق به ارزش ۵۰ میلیارد ریال توسط ماموران انتظامی شهرستان خرامه خبر داد.

سردار یوسف ملک زاده گفت: با اشراف اطلاعاتی ماموران انتظامی شهرستان خرامه یک دستگاه تویوتا (پرادو) قاچاق در این شهرستان شناسایی شد.

او گفت: ماموران انتظامی موفق شدند پس از شناسایی خودرو، با هماهنگی مراجع قضائی آن را متوقف و پس از استعلام پلاک خودرو، متوجه شدند پلاک استعلامی متعلق به خودروی دیگری است.

سردار ملک زاده تصریح کرد: در بررسی‌های به عمل آمده مشخص شد خودرو مورد نظر قاچاق و فاقد هرگونه مجوز گمرکی است.

جانشین فرمانده انتظامی استان فارس با بیان اینکه برابر اعلام نظر کارشناسان ارزش خودرو قاچاق کشف شده ۵۰ میلیارد ریال برآورد شده است، افزود: خودرو به پارکینگ منتقل و راننده دستگیر و در اختیار مراجع قضائی قرار گرفت.

طرح ارتقاء امنیت اجتماعی وپاکسازی نقاط آلوده در آباده

فرمانده انتظامی آباده از اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی با هدف برخورد با مخلان نظم و امنیت وپاکسازی نقاط آلوده طی ۲۰ روزگذشته دراین شهرستان خبرداد.

سرهنگ سیدابوالفضل مسعودی گفت: اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی در راستای برخورد با خرده فروشان مواد مخدر و مخلان نظم و امنیت، با بهره گیری حداکثری از توان انتظامی و عملیاتی طی ۲۰ روز اخیر در سطح شهرستان اجرا شد.

او گفت: در این طرح ماموران با شناسایی منازل، پاتوق‌ها و محل‌های فعالیت خرده فروشان مواد مخدر و همچنین کنترل محور‌های مواصلاتی موفق شدند ۱۰ کیلو و ۸۱۷ گرم انواع مواد مخدر راکشف و ۱۵ نفر قاچاقچی، معتاد و خرده فروش مواد مخدر را دستگیر کنند.

فرمانده انتظامی شهرستان آباده گفت: اجرای این طرح دستاورد‌های مطلوبی همچون کشف ۴ دستگاه خودرو وموتورسیکلت مسروقه، توقیف ۴۴ دستگاه خودرو و موتور‌سیکلت مزاحم و متخلف، دستگیری ۱۹ سارق و کشف ۳۰ فقره انواع سرقت به همراه داشت.

این مقام انتظامی گفت: کشف ۲۵ فقره کلاهبرداری و ۴ فقره جعل و دستگیری ۳ متهم در این خصوص از دیگر نتایج مهم اجرای این طرح بود.

فرمانده انتظامی شهرستان آباده در پایان ضمن قدردانی ازهمکاری و مشارکت خوب مردم با پلیس، گفت: پیشگیری از جرایم نیازمند عزم همگانی بوده و هدف پلیس از اجرای طرح‌های ارتقاء امنیت اجتماعی، پیشگیری از وقوع جرم، مقابله با جرایم و از همه مهم‌تر جلب اعتماد عمومی شهروندان است.

دستگیری ۲ قاتل در کوهچنار

جانشین فرمانده انتظامی کوه‌چنار از تشریح عملکرد یک ساله (سال ۱۴۰۱) اجرای طرح پاکسازی و ارتقاء امنیت اجتماعی در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ پرویز ارجمند گفت: در پی استمرار اجرای طرح پاکسازی و ارتقاء امنیت اجتماعی با هدف نا امن کردن محلات جرم خیز، یگان‌های انتظامی شهرستان کوه‌چنار با بهره‌گیری از توان و امکانات موجود و با هماهنگی مرجع قضائی به اجرای طرح‌های مربوطه پرداختند.

او با بیان اینکه در اجرای این طرح‌ها، ۱۵۰ کیلو و ۸۱۰ گرم انواع مواد مخدر کشف و تعداد ۳ نفر قاچاقچی مواد مخدر به همراه تعداد ۱۵۶ نفرخرده فروش و معتاد نیز دستگیر شدند، گفت: دستگیری ۲ نفر قاتل و کشف ۲ فقره قتل، دستگیری ۱۲۶ نفر سارق و کشف ۴۲۳ فقره انواع سرقت، دستگیری ۵۱۰ نفر متهم تحت تعقیب، توقیف ۷۵۶ وسیله نقلیه متخلف و کشف انواع کالای قاچاق به مبلغ ۳۸۲ میلیارد ریال از دیگر نتایج این طرح بود.

جانشین فرمانده انتظامی شهرستان کوه‌چنار با اشاره به اینکه متهمان با تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند، عنوان کرد: مشارکت شهروندان در ایجاد امنیت پایدار بسیار حائز اهمیت است.

کشف ۴۳ کیلو مواد مخدر در داراب

فرمانده انتظامی داراب از توقیف ۲ دستگاه سواری و کشف ۴۳ کیلو مواد مخدردر این شهرستان خبر داد.

سرهنگ علیرضا نوشاد گفت: مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر این شهرستان هنگام کنترل محور‌های مواصلاتی به ۲ دستگاه خودرو سواری زانتیا و پژو پارس مشکوک و آن‌ها را برای بررسی بیشتر متوقف کردند.

سرهنگ نوشاد با بیان اینکه در بازرسی از خودرو زانتیا ۴۳ کیلو مواد مخدر شامل ۲۸ کیلو تریاک و ۱۵ کیلو حشیش کشف شد، گفت: در این خصوص ۲ متهم دستگیر و تحویل مرجع قضائی شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان داراب تأکید کرد: مقابله با قاچاقچیان مواد مخدر خط قرمز پلیس این شهرستان است و شهروندان می‌توانند هرگونه اخبار و اطلاعات خود را در این خصوص با تماس ۱۱۰ در اختیار پلیس قرار دهند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.