نظارت های بهداشتی دامپزشکی کهگیلویه وبویراحمد در ایام نوروز تشدید می شود

 مدیر کل دامپزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: با مشارکت ۲۱ گروه ثابت و سیار در طرح تشدید نظارت نوروزی دامپزشکی با متخلفان قاطعانه برخورد می‌شود.

 مدیر کل دامپزشکی این استان گفت: طرح تشدید نوروزی وماه مبارک رمضان از ۱۳ اسفند ۱۴۰۱ آغاز و تا ۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ ادامه دارد.

مختار رجایی فر با بیان اینکه ۱۳ گروه سیار و ۸ گروه ثابت در همه شهرستان‌های استان نظارت می‌کنند می گوید: در این مدت ۱۴۳ هزار کیلوگرم گوشت قرمز و ۷۹۵ هزار کیلو گرم گوشت طیور استحصال شده است.

رجایی گفت: در این مدت با ۳ هزار ۳۷۲ مورد بازدید از مراکز عرضه و بسته بندی و استحصال گوشت و فرآورده‌های پروتئینی، ۴۱۴ مورد غیر بهداشتی با ۶ هزار و ۷۰۰ کیلوگرم فرآورده خامی گوشت قرمز و سفید شناسایی شده است.

او اضافه کرد: با توجه به نزدیک شدن فصل گرم برخی بیماری‌ها مثل تب کریمه کنگو احتمال شیوع آن وجود دارد توصیه می‌شود از خریداری گوشت قرمز به جز  از کشتارگا‌ها ه و قصابی‌های مجاز خودداری شود.

مدیرکل دامپزشکی استان همچنین به دامداران ،عشایر و روستائیان تاکید کرد با توجه به سویه جدید تب برفکی سطح ۲ در کشور های عراق و ترکیه هرگونه جابجایی دام تنها با مجوز دامپزشکی انجام شود و تا اطلاع بعدی از استان‌های آذربایجان‌های غربی و شرقی، ایلام، کردستان و خوزستان گوشت خریداری نکنند. 

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.