گلستان یکی از چهار استان ِ هدف ِ کشور برای اجرای طرح کاهش حداکثری پرونده

رئیس کل دادگستری گلستان گفت: تلاش می‌شود همه پرونده‌های موجودی با ماندگاری بیش از ۶ ماه تعیین تکلیف شوند.

حیدر آسیابی امروز ۸ فروردین در نخستین نشست روسا و دادستان‌های سراسر استان در سال ۱۴۰۲ گفت: در قالب این طرح که با کمک خود استان‌های مجری طرح یعنی گلستان، آذربایجان غربی، بوشهر و البرز، تدوین و در قوه قضاییه هم تصویب شده است، با همت جهادی قضات، در روز‌های تعطیل و خارج از وقت اداری هم پرونده‌ها رسیدگی می‌شود.

آسیابی افزود: اولویت در این طرح، تعیین تکلیف پرونده‌های مسن و معوق و ساماندهی شعب دارای موجودی نامتعارف است.

او ادامه داد: هدف از اجرای طرح این است که تا پایان سال ۱۴۰۲ هیچ پرونده معوق و مسن نداشته باشیم و همه پرونده‌ها به جز پرونده‌های معدود خاص و زمان بَر، کمتر از شش ماه تعیین تکلیف و مختومه شود.

رئیس کل دادگستری گلستان گفت: از اسفند ۱۴۰۱ ساز و کار اجرای این طرح به همه حوزه‌های قضایی ابلاغ و طرح آغاز شده است.

رئیس کل دادگستری گلستان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به شعار سال از روسا و دادستان‌های استان خواست: برای حل مشکلات واحد‌های تولیدی و کمک به رشد تولید امسال تلاش خود را مضاعف کنند.

آسیابی افزود: پارسال درخواست‌های بیش از ۶۴۰ واحدتولیدی را پیگیری کردیم که در نتیجه آن مشکلات بیش از ۵۰ درصد آن‌ها حل شد.

او ادامه داد: همچنین سال گذشته ۷۴ واحد تولیدی تعطیل با همکاری و تعامل دستگاه قضایی و دستگاه‌های اجرایی دوباره به تولید بازگشتند و ۳۹ واحد تولیدی هم که در آستانه تعطیلی بودند با ورود قضایی به فعالیت خود ادامه دادند. 

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار