نماینده مردم یزد در مجلس:

با احداث چند سیل‌بند مشکل حل نمی‌شود/ قوانین ساخت و ساز در استان یزد دقیق اجرا شود

جوکار گفت: کار اساسی و ماندگار، آزادسازی مسیر سیل و رودخانه داخل شهر یزد است.

محمد صالح جوکار نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی و رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شورا‌های مجلس در نشست با شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر یزد به دو سیل سال گذشته شهر یزد اشاره کرد و گفت: دو سیل سال گذشته یزد کمرشکن بود و هزینه‌های بسیاری برای شهر یزد به وجود آورد.

او افزود: باید به این توجه کنیم که با چند سیل‌بند مسئله حل نمی‌شود و اگر با بارندگی مواجه شویم بازهم به مشکل بر می‌خوریم پس یک کار اساسی و ماندگار، آزادسازی مسیر سیل و رودخانه داخل شهر یزد است.

جوکار ادامه داد: تجربه سیل به ما نشان داد که یزد امکاناتی در مقابله با آن ندارد و مجبور به دریافت تجهیزات و امکانات از استان‌های همجوار شدیم، هر چند با تلاش شورا و شهرداری برخی از اقلام خریداری شدند، ولی باید تجهیزات را کامل کنیم.

او در خصوص قانون درآمد‌های پایدار شهرداری و دهیاری ها، گفت: برای حفظ و مدیریت شهر چاره‌ای جز درآمد نیست و نبود این درآمد کار را برای مدیریت شهری دچار مشکل می‌کند، اگر این درآمد پایدار باشد درست است، ولی رفتن به سمت جریمه و تغییر کاربری‌های نه تنها مسئله را مرتفع نمی‌کند بلکه پایدار نیز نخواهد بود.

نماینده مردم شریف یزد، اشکذر و بخش ندوشن در مجلس تاکید کرد: موضوع شهر و شهرسازی شوخی بردار نیست و قانونی که برای ساخت و ساز‌ها تدوین شده باید رعایت شود و احکام را دقیق اجرا کنید تا شاهد ساخت و ساز‌های اصولی باشیم.

نماینده مردم شریف یزد، اشکذر و بخش ندوشن در مجلس با بیان اینکه در بحث کشف حجاب در ایام نوروز شاهد اتفاقاتی هستیم که آزاردهنده است، اظهار داشت: بسیاری از مردم ولایتمدار و مومن دارالعباده یزد هم از وضعیت پیش آمده گلایه‌مند و ناراضی اند که با یک برنامه ریزی حساب شده و دقیق می‌شد از این اتفاقات پیشگیری کرد.

جوکار با اشاره به روزه خواری توسط برخی در ملاعام، گفت: برخی از مغازه‌ها در ماه مبارک رمضان به صورت عادی وبدون پوشش در حال ارائه خدمات هستند، در صورتی که قبلا چنین چیزی را شاهد نبودیم و همین مسائل سبب گلایه مندی اقشار مختلف مردم دارالعباده یزد شده است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.