کاهش۷۰ درصدی تصادفات درون شهری در البرز

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی البرز از کاهش ۷۰ درصدی تصادفات درون شهری از ابتدای طرح نوروزی (۲۵ اسفند ۱۴۰۱) تاکنون در این استان خبر داد.

سرهنگ حمدالله رحمتی پور رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی البرز گفت: تصادفات منجر به مصدومیت نیز طی این مدت جرح در استان البرز ۶۵ درصد و تصادفات خسارتی ۱۶ درصد کاهش نشان می دهد.

او افزود: این درحالی است ازابتدای طرح نوروزی تاکنون تردد در معابر درون شهری البرز ۳۰ درصد افزایش یافته است .

رحمتی پور گفت: پلیس راهنمایی و رانندگی البرز شبانه روز در سطح شهرستانهای این استان حضور داشته و با مخلان نظم و امنیت ترافیکی خصوصا مرتکبین تخلفات حادثه ساز برابر قانون قاطعانه برخورد خواهد کرد.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندنگی البرز گفت: عوامل پلیس راهور در قالب عوامل پیاده، تیم‌های پلیس بزرگراه، تیم‌های گشتی موتورسوار و خودرویی به صورت محسوس و نامحسوس، خودروهای مکانیزه ثبت تخلفات ساکن در سطح شهرستانهای استان البرز حضور فعال و هدفمند خواهند داشت‌ ضمن اینکه معابر درون شهری با نظارت و ثبت تخلفات با دوربین‌های هوشمند انجام می شود.

رحمتی پور افزود: پلیس راهور در ایام تعطیلات نوروز به صورت شبانه روزی در سطح شهرستانهای استان حضور داشته و با مخلان نظم و امنیت ترافیکی خصوصا مرتکبین تخلفات حادثه ساز برابر قانون برخورد خواهد کرد.

او از رانندگان خواست ضمن تردد در معابر با سرعت مطمئنه و با رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی اعم از عدم استفاده از تلفن همراه، استفاده از کمربند ایمنی برای تمامی سرنشینان جلو و عقب خودرو و توجه کافی به جلو در حین رانندگی از بروز بیش از دو سوم تصادفات پیشگیری کنند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار