بهار ۱۴۰۲ و رونمایی از منظومه‌ یکپارچه خدمات شهرداری به شهروندان

رئیس کمیسیون شهر هوشمند و بهبود روش‌های شورای اسلامی شهر یزد از رونمایی «منظومه خدمات یکپارچه یزد من» در بهار ۱۴۰۲ خبر داد.

مجید تجملیان رئیس کمیسیون شهر هوشمند و بهبود روش‌های شورای اسلامی شهر یزد گفت: قریب به دو سال گذشته در کمیسیون شهر هوشمند و بهبود روش‌ها با همکاری سازمان فاوا و مجموعه‌های دیگر شهرداری از جمله سازمان‌های سیما و منظر، حمل و نقل، مدیریت پسماند، حوزه مدیریت ترافیک شهرداری و معاونت برنامه‌ریزی شهرداری در صدد عملیاتی شدن منظومه‌ی خدمات یکپارچه یزد من بوده‌ایم.

به گفته او: این منظومه متشکل از تعداد زیادی خدمات مختلفی است که شهرداری به شهروندان ارائه می‌کند و همه آن‌ها حول یک سامانه هویت سنجی و اعتبار سنجی متمرکز فعالیت می‌کنند. یعنی مردم با یک حساب شهروندی می‌توانند انواع خدمات را از شهرداری دریافت کنند و نیاز به حساب‌های کاربری متعدد نداشته باشند.

رئیس کمیسیون شهر هوشمند و بهبود روش‌ها از تأخیر پیش‌آمده در رونمایی و شروع به کار رسمی منظومه خدمات یکپارچه یزدمن پوزش خواست و گفت: طی برنامه ریزی قرار بود در دهه مبارک فجر ۱۴۰۱ از این منظومه یکپارچه رونمایی شود، اما باید علاوه بر بخش‌های فنی و اجرایی که هماهنگ شده بود، بخش‌های مالی شهرداری نیز با فرآیند‌های این منظومه خدمات یکپارچه هماهنگ می‌شدند که مغفول واقع شده بود. به همین دلیل مقرر شد رونمایی این منظومه به اوایل سال ۱۴۰۲ موکول شود.

تجملیان گفت: با استفاده از «منظومه خدمات یکپارچه یزدمن» شهروندان می‌توانند با یک حساب کاربری از تعداد زیادی از خدمات شهرداری که برای شهروندان ارائه می‌شود، استفاده کنند.

مجید تجملیان افزود: با رونمایی از منظومه خدمات یکپارچه یزدمن، شهروندان در ابتدا می‌توانند از طریق تلفن همراه خود برای استفاده از اتوبوس، وسایل بازی شهربازی، پارک خودرو در حاشیه معابر، تحویل پسماند خشک و چندین خدمات دیگر استفاده کنند. ضمناً به تدریج به فهرست خدمات تحت پوشش «یزدمن» افزوده خواهد شد.

لازم به ذکر است، مطابق برنامه‌ریزی مجدد، مراسم رونمایی منظومه خدمات یکپارچه یزدمن در بهار ۱۴۰۲ برگزار می‌گردد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.