تردد نیمه سنگین اما روان در سطح راه‌های استان کرمانشاه

رئیس پلیس راه استان کرمانشاه گفت : با توجه به تردد مسافران نوروزی در جاده‌ها، هم‌اکنون تردد در سطح راه‌های استان نیمه سنگین، اما روان است.

کیخسرو دستغیب، رئیس پلیس راه استان کرمانشاه گفت : با توجه به انجام طرح نوروزی و تردد مسافران نوروزی در جاده‌ها، هم‌اکنون تردد در سطح راه‌های استان نیمه سنگین، اما روان است.

وی ادامه داد: در نیمه اول تعطیلات نوروزی شاهد افزایش ۲۷ درصدی تردد در راه‌های استان بودیم و در نیمه دوم تعطیلات نیز با توجه به بارش‌ها و وضعیت جوی راه‌های استان و همچنین بازگشایی ادارات دولتی، شاهد ۱۵ درصد افزایش تردد در سطح راه‌های استان هستیم.

رئیس پلیس راه استان کرمانشاه ۴۷ درصد حوادث جاده‌ای در این ایام به خصوص در نیمه دوم تعطیلات را ناشی از خروج از جاده اعلام کرد و افزود: عامل اصلی آن لغزنده بودن راه‌ها، خستگی، خواب آلودگی و عدم توجه به جلو بوده است.

وی؛ عامل دوم تصادفات به میزان ۳۲ درصد را بر اثر سبقت‌های غیرمجاز و انحراف به چپ به خصوص در راه‌های دو طرفه عنوان کرد.

دستغیب تصریح کرد: با همراهی و همکاری ادارات و مردم با پلیس راه، خوشبختانه در بحث تصادفات منجر به فوت حدود ۲۵ درصد، تصادفات منجر به جرح ۱۳ درصد و در مجموع، ۲۷ درصد کاهش تصادفات و تلفات را نسبت به سال گذشته داشتیم.

وی به رانندگان و مسافران نوروزی توصیه کرد، با توجه به بارش باران و لغزنده بودن سطح راه‌های استان حتما، رعایت قوانین و مقررات رانندگی و خودداری از عجله و شتاب بی‌مورد، رعایت سرعت مطمئنه را مدنظر داشته باشند .

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار