لزوم پیشگیری از شیوع موارد ابتلا به کرونا در یگان‌ها و رعایت بهداشت

معاون بهداد فراجا بر لزوم هوشیاری برای پیشگیری از خیز تند موج هشتم کرونا در یگان‌ها تاکید کرد.

سردارهادی شیرزاد با بیان این که موج هشتم بیماری کرونا در کشور همچنان در جریان است، خاطرنشان کرد: با وجود شیب ملایم این موج اما همزمان شدن آن با شلوغی اماکن عمومی به ویژه افزایش سفرها و دورهمی ها در نوروز و تعطیلات پیش رو با احتمال تهدید جدی خیز بیماری در فروردین ماه ۱۴۰۲ مواجه هستیم.

معاون بهداد فراجا ادامه داد: برای حفظ شرایط موجود و پیشگیری از شیوع و افزایش موارد ابتلا در یگان‌ها رعایت موازین بهداشتی با تاکید بر استفاده از ماسک در اماکن مسقف به ویژه افراد دارای علائم مشابه سرماخوردگی به طور ویژه، حائز اهمیت است.

وی بر لزوم تهویه مناسب اماکن مسقف به خصوص آسایشگاه ها و اماکن غذایی، سالن غذاخوری، رستوران ها و بوفه ها تاکید کرد و متذکر شد: اقدامات پیشگیرانه در مراکز آموزش و مراکز زیست دسته جمعی باید تشدید شود.

 شیرزاد همچنین جداسازی افراد مبتلا به علائم مشابه سرماخوردگی در مراکز آموزش را تا زمان بهبود، مورد تاکید قرار داد و خاطرنشان کرد: تزریق دُز یادآور واکسن برای پیشگیری از ابتلا یا تخفیف عوارض بیماری همچنان راهکار توصیه شده مراجع علمی است.

 این مقام ارشد حوزه بهداشت، امداد و درمان انتظامی برای پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا و سایر بیماری های شایع تنفسی فصلی توصیه کرد: دید و بازدیدهای سال نو تا حد امکان مدیریت و حفظ فاصله اجتماعی یک متر، اجتناب از روبوسی و رعایت بهداشت دست ها با جدیت رعایت شود.

برچسب ها: پلیس ، کرونا
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار