بهره برداری از مرحله اول طرح فیبرنوری در سرپل‌ذهاب

مرحله اول طرح فیبرنوری در سرپل‌ذهاب روز سه‌شنبه با حضور فرماندار و جمعی از مسئولان این شهرستان به بهره‌برداری رسید.

حمیدرضا امیری سرپرست شرکت مخابرات استان کرمانشاه گفت : با بهره برداری از طرح  فیبرنوری در این مرحله مشکل قطعی بیش از ۲ هزار تلفن ثابت با استفاده از این فیبرنوری به طول ۱۰ کیلومتر با بیش از ۲۷میلیارد ریال رفع شده است.

حمیدرضا امیری افزود: یکی از اولویت‌های مهم دولت سیزدهم توسعه شبکه ملی اطلاعات است که با اجرای این پروژه در کل کشور بسیاری از مشکلات ارتباطی مردم حل شده و بسیاری از کار‌های مردم توسط شبکه ملی انجام می‌شود.

وی اظهار کرد: همزمان با اجرای این پروژه در کشور در استان کرمانشاه این پروژه آغاز شده و برخی از دیگر مناطق کشور نیز کار را شروع کرده اند.

سرپرست شرکت مخابرات استان کرمانشاه با اشاره به مشکلات قطع تلفن‌های ثابت در سرپل ذهاب به دلیل زلزله سال ۹۶ اذعان کرد: به دلیل مشکلات قطعی تلفن مردم سرپل ذهاب، قرار بر این است اجرای فیبرنوری برای پنج هزار تلفن ثابت با شتاب انجام شود که فیبر نوری با همکاری شهرداری و فرمانداری این شهرستان تا درب خانه‌های مردم خواهد رفت و امروز ۲ هزار شماره تلفن از آن آماده شده و به افتتاح رسید.

امیری ادامه داد: برای اجرای فیبرنوری در سرپل ذهاب ۳۵۰ میلیارد ریال اختصاص یافته که تاکنون ۳۰ میلیارد ریال آن هزینه شده است و فاز‌های بعدی نیز در آینده انجام می‌شود تا مشکلات ارتباطی مردم سرپل‌ذهاب برطرف گردد .

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار