در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

بازسازی آثار هنری باغ ‌موزه مینیاتور در سال جاری

شهردار منطقه ۸ گفت: روایت شفاهی آثار تاریخی و رایگان بودن تور‌ها سبب شناخت اماکن گردشگری، شناخت و تعلق خاطر به آثار باستانی می‌شود.

 فاطمه تنهایی  در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان اظهار کرد: باغ موزه مینیاتور اولین موزه مینیاتوری کشور به مساحت ۳۰ هزار متر مربع است که علاوه بر آثار تاریخی در ابعاد کوچک ،دارای پوشش گیاهی درختان چنار، بلوط، افرا، ماگنولیا و... است که خوشبختانه این مجموعه در تورهای گردشگری شهر تهران فرصت خوبی را برای بازدید روزانه شهروندان و مسافران نوروزی فراهم آورده است.

تنهایی با اشاره به رفع چالش‌های عمرانی وسیع این مجموعه در سال گذشته، از تخصیص اعتبار شهرداری منطقه۸ در سال جاری جهت بازسازی المان‌های این مجموعه خبر داد و افزود: شهرداری منطقه در فاز اول موضوعات عمرانی که شامل سازه، سایت و ساختمان اداری بود؛ را مرتفع کرد و در گام بعدی با دعوت از هنرمندان و سازندگان این آثار نسبت به بازسازی این مجموعه اقدام و این مجموعه به صورت کامل نوسازی و بازسازی خواهد شد تا از این ظرفیت شهری برای برگزاری مراسم‌های مذهبی، ملی و مناسبتی استفاده شود.

شهردار منطقه۸ اافزود: روایت شفاهی آثار تاریخی و رایگان بودن این تورها سبب شناخت اماکن گردشگری، شناخت و تعلق خاطر به آثار باستانی می‌شود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار