رشد تولید در بخش کشاورزی با مردمی‌سازی آموزش و ترویج

معاون وزیر جهاد گفت: مردمی‌سازی آموزش و ترویج در قالب مزارع نوآوری می‌تواند در رشد تولید در بخش کشاورزی نقش‌آفرین باشد.

آقای سیدمجتبی خیام‌نکویی معاون وزیر و رئیس سازمان تات در دیدار عیدانه با معاون آموزش و ترویج و مدیران کل این موسسه ضمن تبریک سال جدید گفت: مردمی‌سازی آموزش و ترویج در قالب مزارع نوآوری می‌تواند در رشد تولید در بخش کشاورزی در سالی که در مطالبات مقام معظم رهبری به این مهم تاکید شده است، نقش‌آفرینی کند.

او با تاکید بر ضرورت استفاده از تمامی ظرفیت‌های سازمان تات در راستای تحقق شعار سال، آموزش و ترویج را بازوی مهم سازمان تات توصیف کرد و تحول‌بخشی در عرصه را از طریق بکارگیری نتایج تحقیقات پژوهشگران سازمان تات در خدمت آموزش و ترویج خواستار شد.

خیام نکویی با تاکید بر ضرورت نهادینه‌سازی فرهنگ الگوی کشت گفت: کاروان‌های الگوی کشت باید به سمت اجرایی شدن سند الگوی کشت استان‌ها هدایت شوند.

معاون وزیر جهاد تربیت کشاورزان آینده به عنوان برنامه بلندمدت سازمان تات را مورد اشاره قرار داد و افزود: استفاده از ظرفیت خیرین مدرسه‌ساز می‌تواند در فعال‌سازی هنرستان‌های بخش کشاورزی در راستای اجرای برنامه تربیت کشاورزان آینده مورد توجه و برنامه‌ریزی قرار گیرد.

او با اشاره به نقش آموزش و ترویج در کاروان‌های ترویجی و انتخاب نمونه‌های بخش کشاورزی، تدقیق آمار و داده‌های بخش کشاورزی را از دیگر زمینه‌های مورد توجه دانست و ابراز امیدواری کرد در سالی که به نام مهار تورم و رشد تولید نامگذاری شده است بتوان با بهره‌مندی مطلوب از ظرفیت‌های موجود، منشا اثر و تغییرات مثبت در بخش کشاورزی بود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار