افت محبوبیت مکرون همزمان با ادامه اعتراضات گسترده در فرانسه

همزمان با تداوم اعتراضات گسترده در پاریس و برخی شهر‌های فرانسه، تازه‌ترین نظرسنجی نشان می‌دهد محبوبیت مکرون به طرز چشمگیری کاهش یافته است.

در حالی که جدیدترین نتایج نظرسنجی‌ها افت محبوبیت رئیس جمهوری فرانسه را نشان می‌دهد، صد‌ها هزار معترض آماده می‌شوند تا بار دیگر در پاریس و صد‌ها شهر دیگر تظاهرات کنند.

به گزارش شبکه خبری سی ان ان پیش بینی می‌شود در دهمین روز اعتراض‌ها علیه سیاست های مکرون، بالغ بر ۹۰۰ هزار معترض در راهپیمایی‌های برنامه ریزی شده در ۲۴۰ شهر فرانسه شرکت کرده و ۱۰۰ هزار پاریسی نیز در خیابان‌های پایتخت علیه این تصمیم دولت راهپیمایی کنند.

سی ان ان افزود که فیلم‌هایی که در رسانه‌های اجتماعی منتشر شده نشان می‌دهد که تظاهرکنندگانی که در ورودی فرودگاه بیاریتز (Biarritz) و ترمینال پرواز آن تجمع کرده بودند، بمب‌های دودزا پرتاب کردند. عده‌ای دیگر از معترضان نیز روی ریل قطار ایستگاه راه‌آهن لیون پاریس (Gare de Lyon) راهپیمایی کردند.

به نوشته سی ان ان، مسدود کردن فرودگاه‌ها تاکتیکی است که توسط معترضان ضد اصلاحات در سراسر کشور مورد استفاده قرار گرفته و پنج شنبه پیش (۳ فروردین) نیز ترمینال ۱ فرودگاه شارل دوگل در شمال پاریس مسدود شده بود.

از سوی دیگر، یافته‌های جدیدترین نظرسنجی از عملکرد رئیس جمهوری فرانسه نشان می‌دهد که محبوبیت امانوئل مکرون به پایین‌ترین سطح خود در سال‌های اخیر رسیده و تنها ۳ درصد با رکورد نارضایتی ثبت شده در جریان اعتراض‌های چهار سال پیش "جلیقه زردها" فاصله دارد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، نتایج نظرسنجی گروه اودوکسا (Odoxa) امروز منتشر شد و بر اساس آن با افتی ۶ درصدی در خلال یک ماه گذشته، تنها ۳۰ درصد از پاسخ دهندگان معتقدند که مکرون یک رئیس‌جمهور "خوب" است.۷۰ درصد نیز عملکرد وی را منفی ارزیابی کردند.

کمترین محبوبیت مکرون در دسامبر ۲۰۱۸ و در جریان تظاهرات ضد دولتی جلیقه زرد‌ها ثبت شد. در آن زمان تنها ۲۷ درصد از مردم دید مثبتی نسبت به رئیس جمهوری داشتند.

بر اساس یافته‌های این نظرسنجی، محبوبیت بیشتر احزاب سیاسی فرانسه نیز در گرماگرم اعتراض به اصلاحات دولت افت کرده است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار