آزادی ۵۷۱ زندانی جرایم غیرعمد در آذربایجان شرقی

رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی گفت: در سال گذشته ۵۷۱ نفر از زندانیان جرایم غیرعمد استان که به علت مسائل مالی در زندان بودند آزاد شدند.

آقای خلیل اللهی در دیدار اعضای هیات امنا، شورای مشورتی و خیران ستاد دیه استان آذربایجان شرقی با امام جمعه تبریز گفت: به  منظور آزادی ۵۷۱ نفر از زندانیان جرایم غیرعمد ۲۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان هزینه شد که به همت خیران و هدایای مردمی تامین شد.

وی افزود: هم اکنون در زندان‌های استان ۱۲۵۶ نفر زندانی جرایم غیرعمد با ۴۲۶ میلیارد تومان بدهی وجود دارد که پانزدهم رمضان جشن گلریزان برای تامین بخشی از بدهی این زندانیان برگزار می‌شود.

آقای خلیل اللهی ایجاد اشتغال برای زندانیان را از مهمترین برنامه های تشکیلات قضایی برای کمک به معیشت خانواده‌های زندانیان عنوان و خاطرنشان کرد: استان ما در این زمینه پیشرو بوده و خیران نیز ۱۲ میلیارد تومان برای اشتغال زندانیان و معیشت خانواده‌های آنان کمک کردند.

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی هم در این دیدار اقدام خیران در کمک به آزادی زندانیان جرایم غیرعمد را ارزشمند و ماندگار خواند و بر ضرورت تبلیغ و ترویج این سنت حسنه تاکید کرد.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم همچنین موضوع مردمی بودن ستاد دیه استان را بسیار مهم دانست و گفت: نباید ستاد دیه به ادارات و نهاد‌ها وابسته شود.

استاندار آذربایجان شرقی هم در دیدار اعضای ستاد دیه استان گفت: اقدامات ستاد دیه استان در جهت آزادی زندانیان جرایم غیرعمد بسیار ارزشمند و تاثیرگذار است و این امر خطیر به عنوان یک مواسات می‌تواند موجب شادی خانواده‌های زندانیان شود.

آقای خرم با اشاره به همراهی و همگامی مردم در عرصه کمک‌های نوع دوستانه تصریح کرد: باید زمینه‌های فراوان و ظرفیت‌های بالقوه استان برای کمک به آزادی زندانیان با تبلیغ و ترویج این فرهنگ در جامعه روز به روز گسترش یابد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.