لفاظی جدید مارک میلی علیه برنامه هسته‌ای ایران

مارک میلی ضمن ابراز نگرانی از پیشرفتهای هسته ای ایران، ادعای همیشگی درباره تلاش ایران برای ساخت سلاح اتمی را تکرار کرد.

مارک میلی رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا در جلسه استماع کنگره آمریکا در هراس از پیشرفت برنامه هسته‌ای ایران مدعی شد ایران ظرف چند هفته می‌تواند مواد کافی برای بمب هسته‌ای داشته باشد.

به گزارش اسپوتنیک، مارک میلی، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا روز سه شنبه به وقت محلی در جلسه استماع کنگره آمریکا مدعی شد: ایران می‌تواند ظرف چند هفته مواد کافی برای بمب هسته‌ای داشته باشد و می‌تواند ظرف چند ماه یک بمب واقعی بسازد.

این مقام نظامی آمریکایی ادعا کرد: ایران اقداماتی را برای توسعه توانایی‌های خود برای تولید سلاح‌های هسته‌ای انجام داده است. اگر ایران سلاح هسته‌ای تولید کند، چندین گزینه برای فرماندهی آمریکا وجود دارد.

وی همچنین گفت: چین و روسیه توانایی و قدرت برای تهدید منافع آمریکا دارند، اما جنگ با این دو کشور حتمی یا نزدیک نیست.

رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا پیش از این نیز مدعی شده بود که ایران می‌تواند در کمتر از۲ هفته مواد شکافت پذیر برای ساخت بمب اتمی تولید کند. میلی در مجلس نمایندگان آمریکا ادعا کرده بود: ایران می‌تواند در مدت کمتر از دو هفته مواد شکافت پذیر برای ساخت یک بمب هسته‌ای تولید کند و تنها چند ماه برای ساخت یک بمب اتمی واقعی زمان نیاز دارد.

اظهارات این مقامات آمریکایی درحالی مطرح می‌شود که ویلیام برنز رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) هفتم اسفند در گفتگو با شبکه تلویزیونی سی‌بی‌اس اعلام کرد که ایران تصمیمی برای برنامه تسلیحاتی هسته‌ای ندارد.

وی در پاسخ به پرسش این شبکه درباره اینکه آیا ایران تصمیمی برای ساخت سلاح هسته‌ای دارد؟ گفت: تا جایی که می‌دانیم، اعتقادی نداریم که رهبران تهران تصمیمی برای از سرگیری برنامه تسلیحاتی که در پایان سال ۲۰۰۳ تعلیق کرده بودند، گرفته باشند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
توانا
۱۷:۳۹ ۰۹ فروردين ۱۴۰۲
شیطان بزرگ غلط می کند برای ایران تعیین تکلیف می کند . این دستان شماست که تا مرفق به خون مردم بیگناه جهان آلوده است . تو یکی خفه شو
Iran (Islamic Republic of)
علی
۱۹:۱۴ ۰۹ فروردين ۱۴۰۲
اگر می توانید با گزینه هایتان جلو
کره ی شمالی را بگیرید بعد راجع به روسیه
وچین صحبت کنید
Netherlands
ناشناس
۲۱:۳۲ ۰۹ فروردين ۱۴۰۲
چرا اینا راستشو به مردم آمریکا نمیگن که جنگ با ایران حداقل 50 میلیون تلفات براشون داره
United States of America
ناشناس
۱۰:۵۰ ۱۰ فروردين ۱۴۰۲
اخرش این مسولئین تاکشوره بطرف جنگ خانمسوز نبرنند دست بردار نیستنند تمام پول وسرمایه ملت ومردم ایران خرج هسته ای شده اخرش هم می ره به بادفنا وتنها منفعت ای داشته باتمام دنیا دشمنی درست شده
آخرین اخبار