نماینده ولی فقیه در استان گیلان مطرح کرد:

لزوم ترویج ساخت ایران در کالا‌های ایرانی

نماینده ولی فقیه در گیلان گفت: درج عنوان ساخت ایران در کالا‌های ایرانی با کیفیت را ترویج دهید.

آیت الله رسول فلاحتی نماینده ولی فقیه در گیلان در دیدار با مدیرکل صمت و معاونین این اداره‌کل، ضمن قدردانی از عملکرد این اداره کل در سال گذشته گفت: باید ضمن تقویت صنایع باکیفیت ایرانی عنوان ساخت ایران با زبان فارسی بر روی کالای باکیفیت درج و نوشته شود تا خودباوری در جامعه ما افزایش یابد.

 وی افزود: بهره گیری از عناصر علمی و دانشگاهی در صنعت امروز ضروری بوده و حتماً در راستای تحقق شعار رشد تولید مقام معظم رهبری؛ ارتباط با مراکز دانش بنیان را تقویت کنید.

 آیت الله فلاحتی با بیان اینکه صادرات عامل مهمی برای ایجاد اشتغال زایی و افزایش تولید می‌باشد، گفت: امروزه با توجه به موقعیت کشور ما؛ بهترین صادرات، صادرات خدمات فنی مهندسی و تولیدات دانش بنیان می‌باشد تا کالای ایرانی به بهترین نحو در اذهان مصرف کنندگان خارجی حک شود و آسیای میانه بستر مناسبی برای صادرات کالا‌ها و محصولات ایرانی می‌باشد.

وی افزود: از گذشته کار‌های نیمه تمام زیادی بر روی زمین مانده که انتظار می‌رود ضمن پیگیری آن‌ها به انجام کار‌های زیربنایی نیز توجه شود.

نماینده، ولی فقیه در استان گیلان جایگاه نظارتی اداره کل صمت در بازار را حائز اهمیت دانست و گفت: باید نظارت بر بازار را شدت دهید و علاوه بر آن به خود نظارتی نیز اهمیت دهید و آنچه بعنوان دستاورد و ماحصل تلاش است به مردم اطلاع رسانی شود.

در ادامه این دیدار مدیرکل صمت گیلان با تشکر و قدردانی از رهنمود‌ها و حمایت‌های نماینده، ولی فقیه در استان گیلان، گفت: دستاورد‌های سال گذشته و فعالیت‌های شاخص انجام شده در حوزه دانش‌بنیان مطلوب بوده و بیش از ۱۴۷ واحد صنعتی موفق به دریافت پروانه تحقیق و توسعه برای ورود به عرصه دانش بنیان شده اند.

 تیمور پورحیدری احیاء واحد‌های راکد صنعتی و معدنی را از گام‌های مهم سال گذشته برشمرد و افزود: بیش از ۵۴ واحد صنعتی راکد که سال‌ها متوقف و تعطیل شده بودند به چرخه تولید برگشتند و ۷۱ محدوده معدنی راکد نیز از طریق مزایده به شرکت‌های صلاحیت دار از جمله معدن سنگرود رودبار واگذار شدند و یا در حال واگذاری هستند.

وی برگزاری نمایشگاه خدمات کسب و کار با رویکرد دانش بنیان را در هم افزایی ارتباط با مراکز دانشگاهی و بنگاه‌های اقتصادی استان اثربخش دانست و گفت: برای نخستین بار در سطح کشور این نمایشگاه به همت این اداره کل با هدف افزایش تبادل و تسهیل دانش فنی در راستای تحقق ابعاد شعار سال گذشته انجام شد.

مدیرکل صمت گیلان به اجرای سیاست‌های تنظیم بازار استان از جمله طرح نظارتی و نمایشگاه عرضه مستقیم کالا در سراسر استان اشاره کرد و تصریح کرد: طرح نظارتی منسجم با ۷۰ اکیپ در سطح کل استان و نمایشگاه عرضه مستقیم کالا با ارائه اقلام پرمصرف عید و ماه مبارک رمضان و جشنواره پوشاک با تخفیفات ویژه در جهت ساماندهی وضعیت بازار استان انجام شده است که امیدواریم بخشی از رفاه حال مردم را تامین شود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۲۰ ۰۸ فروردين ۱۴۰۲
و داشتن نام فارسی، این خیلی مهمه