محبی‌پور:

نگاه متوازن به توسعه استان اولویت دولت در فارس است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار فارس گفت: نگاه متوازن به توسعه مناطق محروم اولویت دولت در استان است و در این زمینه گام برمی‌دارد.

اسماعیل محبی پور در آیین تکریم و معارفه فرماندار سرچهان، به ظرفیت‌ها و محرومیت‌های این شهرستان تازه تاسیس در بخش‌های مختلف اشاره کرد و گفت: مدیران دستگاه‌ اجرایی استان و شهرستان باید با بهره‌گیری از ظرفیت‌ها برای رفع محرومیت‌ها در این شهرستان تلاش کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار فارس همچنین با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا به خصوص شهدای شهرستان سرچهان گفت: شهدا جان خود در طبق اخلاص گذاشتند تا امروز امنیت، آرامش، آسایش، تلاش، تحصیل و زندگی جاری و ساری باشد و پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران برفراز باقی بماند.

محبی‌پور با بیان اینکه ۲ نگاه مادی و معناگرا به جهان وجود دارد، گفت: نگاه مادی این است که انسان در این دنیا از حداکثر ظرفیت‌ها و مواهب دنیوی استفاده کند و خوش باشد و هرچقدر بتواند بدست بیاورد و تصرف کند اما نگاه معناگرا بر این اساس است که دنیا مسیری برای رسیدن به آخرتی است و انتها ندارد یعنی نه انتهای آن مشخص است و نه محدود است به محدودیت‌هایی که ما در این دنیا با آن مواجه هستیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار فارس با اشاره به روزه‌داری مردم در ایام ماه مبارک رمضان بیان کرد: در این ایام گرسنگی و تشنگی می‌کشیم اما ساعتی نمی‌گذرد که بعد از افطار از لطف و نعمات الهی بهره‌مند می‌شویم و احساس می‌کنیم از خوردن و آشامیدن سنگین شده‌ایم.

محبی‌پور گفت: فرمول کار دنیا طوریست که هم نیازهای دنیا یک نیازهای بسیار محدودی است و هم رفع کردن آن بسیار آسان است البته طمع انسان، طمع بزرگی است و چه بسا انسان هنوز لقمه را فرو نبرده چشمش به دنبال لقمه بعدی است و هنوز دستاورد مادی به دست نیاورده به فکر دستاورد بعدی است.

او گفت: آن چیزی که در نگاه معنا گرا وجود دارد ، این است که خودمان را محدود به چارچوب دستورات الهی ببینیم و اگر قرار است از مواهب دنیا استفاده کنیم برای رسیدن به مقام قرب الهی باشد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس گفت: در نگاه معناگرا آن چیزی که خداوند دستور داده، محور است و بایدها و نبایدهای الهی مدنظر قرار می‌گیرد.

او گفت: امیدواریم خداوند در ماه مبارک رمضان به ما فرصت دهد بیشتر فکر کنیم، چرا که از بهترین عبادت‌ها، فکر کردن است؛ باید فکر کنیم که چه کردیم و عمرمان را به چه شکلی گذراندیم و در چه مسیری قرار گرفتیم که این ما را به نقطه ایده‌آلی که خداوند مدنظرش است نزدیک می‌کند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس افزود: شهدای ما این ویژگی را داشتند و فهمدیدند و یک شبه ره صد ساله را رفتند.

او گفت: برای انسان هیچ چیز دور از دسترس نیست، اگر یک زمانی حرف از شهدا می‌زدیم و می‌گفتیم در هشت سال دفاع مقدس عده‌ای شهید شدند برای نسلی مثل یک رویا بود اما دیدیم در گذر زمان فرصت‌هایی پیش می‌آید که بعضی از جوانان دهه هفتادی هم به شهادت می‌رسند و شهدای مدافع امنیت، حرم و سلامت از جمله این شهدا بودند.

معاون استاندار فارس گفت: این فرصت‌ها در ماه مبارک رمضان برای ما فراهم‌تر است و امیدواریم خداوند به ما تفضل کند و راه را بهتر از گذشته به ما نشان دهد.در این مراسم از زحمات و تلاش‌های مهدی مرادی قدردانی و حجت‌علی سلیمی به عنوان سرپرست فرمانداری شهرستان سرچهان معرفی شد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.