پرداخت بهای خرید تضمینی گندم از سوی بانک‌های عامل به کشاورزان

استاندار خوزستان گفت: بانک‌های عامل به گونه‌ای عمل کنند که پس از خرید گندم، کشاورزان به حق خود برسند.

 علی اکبر حسینی محراب استاندار خوزستان در نشست کارگروه کشت گندم در خصوص نگهداری گندم‌ گفت:  بسیاری از بیماری‌ هایی که وارد آب و نان مردم می‌شود به وسیله گندم و ذرت وارداتی است؛ بنابراین از ورود گندم‌های بی‌کیفیت به سیلو‌ها جلوگیری شود.

استاندار خوزستان بر جلوگیری از قاچاق تأکید کرد و افزود: بانک‌های عامل به گونه‌ای عمل کنند که پس از خرید گندم ، کشاورزان به حق خود برسند.

وی تصریح کرد: مراکز تحقیقاتی به میدان بیایند و برای نوع کشت و محصول نظر دهند، همچنین موارد دانش بنیان و پیشرفته جهت افزایش بهره‌وری مدنظر قرار داده شود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۶
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۲۳ ۱۰ فروردين ۱۴۰۲
تا گندم 30 تومان کسی به سیلو گندم ندهد
Iran (Islamic Republic of)
علی
۲۳:۰۰ ۱۱ فروردين ۱۴۰۲
هروقت نوبت کشاورز بدبخت شد حقش ضایع شد. پرایدصدت ومنی شده سیصدتومن.همه چی دو سه برابرشده با چه منطقی هزار تومن زدید رو نرخ گندم.منت هم میذارید وارد کنید به صرفه تره .سال اول و آخرم بود که گندم کاشتم .
Iran (Islamic Republic of)
محمد
۱۰:۳۴ ۱۲ فروردين ۱۴۰۲
در بالای عکس این جناب نوشته مهار تورم ،لابد مفت خریدن گندم به کنترل تورم کمک میکنه ،جالبه که اگر همین امروز جستجو کنید فعلا روغن وفیلتر مورد نیاز ادوات کشاورزی وخودرو از دوبرابری سال گذشته هم گذشت ،این تنها یک قلم بود ،(مفت خریدن کاری نداره که بانک کشاورزی بهش افتخار کنه)
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۱:۱۴ ۱۳ فروردين ۱۴۰۲
به ولله کشاورز بره گدایی کنه از این بهتره اخه کیلوی ۱۳ تومن چیه گندمو بریزی دریا تحویل این مفت خورا ندی
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۳۷ ۱۳ فروردين ۱۴۰۲
چرا همه چیز سه تا چهار و پنج برابر شده گندم هزارتومان روش بسته منت میزارید من یه کشاورز هستم با موتور دیزل آبیاری میکنم سهمیه سوخت را کردید چهارصد لیتر که برای دو شبانه روز هم نمی‌رسه بیست و هشت روز بعد را باید گازوییل آزاد بخرم هر ۲۰۰ لیتری یک ملیون و دویست هزار تومان که یک شبانه روز مصرف میشه نوار آبیاری هم شده شش برابر دو تن بذر گندم هر کیلویی شانزده هزار و هشتصد تومان خریداری کردم با هزینه روغن تلمبه و تراکتور وگازییل و کود و سم و کارگر هر کیلو بذر گندم از من هر کیلو بیش از صدور پنجاه هزار تومان هزینه شده ،کشت گوجه و کدو بادمجان میکردیم که مرزها رو می بندید و محصول با قیمت دو یا سه هزار تومان فروش میشود که ما ضرر کردیم حالا ما را میکشید روی کشت گندم این را هم مفت می‌خرید پس مرز را باز کن عراق گندم خریداری روی دلار محاسبه می شود هر کیلو ۳۲۶۰۰ تومان حالا همه کالاها بادلار توی ایران محاسبه می شود گندم نه با دلار محاسبه نشود یعنی چه اگر ما کشاورزان شهرستان دشتستان برازجان دیگر گندم کشت نمی کنیم تا دولت با دلار گندم وارداتی وارد کند
Germany
ناشناس
۱۰:۰۴ ۱۴ فروردين ۱۴۰۲
کمتر از کیلویی ۳۰ تومن نمیفروشیم کافیه پشت هم باشیم تا دیگه نتونن مفت بری کنن ازمون