رسیدگی به ۴۵۰۰ پرونده تخلفات در طرح ویژه نوروز و رمضان

مدیرکل تعزیرات حکومتی فارس گفت: از ابتدای اجرای طرح نوروز و رمضان در استان۴۴۲۴ پرونده رسیدگی شده که ۷۷۷ پرونده مربوط به گرانفروشی اصناف بوده است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی فارس گفت: از ابتدای اجرای طرح نوروز و رمضان در استان ۴۴۲۴ پرونده رسیدگی شده که ۷۷۷ پرونده مربوط به گرانفروشی اصناف بوده و ۶۰ میلیارد ریال جریمه نقدی اعمال شده است.

سالاری گفت: طرح ویژه نظارتی تعزیرات حکومتی در ایام نوروز و ماه مبارک رمضان با هدف تشدید نظارت‌ها بر تولید و عرضه کالا‌های اساسی و اقلام مورد نیاز مردم از هشتم اسفندماه سال گذشته آغاز و تا پایان ماه مبارک رمضان ادامه خواهد داشت.

او گفت: با توجه شرایط خاص بازار، تدابیری اتخاذ شده تا گشت‌های مشترک نظارتی در این طرح ویژه، تشدید و تعداد روسای شعب حاضر در کشیک نیز افزایش داشته باشند.

سالاری گفت: در طی مدت اجرای طرح مذکور، بر حضور میدانی در جهت برخورد با متخلفان تاکید شده و همچنین مقرر شده بر اساس مصوبه سران محترم قوا و افزایش اختیارات تعزیرات، میزان جریمه‌ها در پرونده‌های متشکله افزایش و اختیار پلمب واحد‌های صنفی متخلف نیز قبل از صدور رای نهایی داده شده است.

او همچنین گفت: از ابتدای اجرای طرح به ۴۴۲۴ فقره پرونده در حوزه‌های مختلف صلاحیتی رسیدگی شده که از این تعداد پرونده ۷۷۷ پرونده مربوط به گرانفروشی اصناف بوده و بالغ بر ۶۰ میلیارد ریال جریمه نقدی برای گرانفروشان اعمال شده است.

دبیر کمیسیون تنظیم بازار استان گفت: گشت‌های مشترک تعزیرات حکومتی استان نیز با همکاری دستگاه‌های متولی نظارت همچون سازمان جهاد کشاورزی، صمت، اتاق اصناف، شبکه‌های بهداشت و ... به طور مستمر در دو نوبت صبح و بعد از ظهر از ابتدای آغاز طرح ویژه نظارتی در حال انجام وظیفه هستند و طی این مدت ۶۱۵ اکیپ بازرسی بالغ بر ۵۹۰۰ مورد بازرسی را از واحد‌های صنفی، تولیدی، خدماتی، گردشگری، انبار‌ها، پایانه‌های مسافرتی، هتل‌ها و ... به عمل آوردند و در این راستا تعداد ۸۵۷ پرونده تخلف تشکیل و متخلفان به پرداخت جریمه نقدی به میزان ۱۶۳ میلیارد ریال محکوم شده اند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان فارس گفت: همچنین بنا به اختیاراتی که در خصوص پلمب واحد‌های متخلف صنفی به تعزیرات حکومتی داده شده، ۹۳ واحد صنفی متخلف پلمب شده اند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار