وضعیت وخیم ۳۲ بیمار مبتلا به کروناویروس در فارس

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تا امروز سه شنبه هشتم فروردین ۱۴۰۲، اعلام کرد.

از ابتدای شیوع بیماری کرونا، دو میلیون و ۲۷۱ هزار و ۳۷۴ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۶۳ هزار و ۶۱۲ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع، یک میلیون و ۸۴۰ هزار و ۱۴۸ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۳۴ هزار و ۴۲۰ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است.

همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج قاسم سلیمانی ۴۳۱ هزار و ۲۲۶ مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۹ هزار و ۱۹۲ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۴۲ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، ۲۵۰ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۳۲ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته، مورد جدید فوتی ناشی از کووید ۱۹ در فارس ثبت نشده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری هشت هزار و ۱۷۹ نفر است.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری ۶۵۵ هزار و ۱۸۶ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دُز، به هشت میلیون و ۲۸۹ هزار و ۹۱۲ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۳۵ هزار و ۳۰۹ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۴۲ هزار و ۳۴۲ دُز نوبت دوم، یک میلیون و ۵۷۶ هزار و ۱۵۷ دُز نوبت سوم و ۱۳۶ هزار و ۱۰۴ دُز یادآور واکسن بوده است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار