استخراج ۳۶ نوع ماده معدنی در استان مرکزی

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: ۳۶ نوع ماده معدنی از ذخایر قطعی استان مرکزی در حال استخراج است.

جودکی مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: بیشترین استخراج ۳۶ نوع ماده معدنی در حال استخراج استان مرکزی مربوط به معادن تراورتن با۱۰۰ فقره و سنگ لاشه با ۹۸ فقره است که اغلب این معادن در شهرستان‌های محلات و ساوه و زرندیه مستقرند.

او با بیان اینکه سال گذشته ۴ پروانه اکتشاف و ۶ گواهی کشف معدن در نقاط مختلف استان صادر شد، اضافه کرد: بهره‌گیری هر چه بیشتر از ظرفیت معادن همراه با نظارت گسترده این اداره کل در دستور کار قرار دارد.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی بیان کرد: پارسال ۲۵۳ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری از سوی بخش خصوصی در معادن استان مرکزی صورت گرفت که در این فرآیند بیش از ۱۲۶ فرصت شغلی جدید ایجاد شد.

او ادامه داد: سال ۱۴۰۱ میزان ۶ هزار و ۹۳۲ میلیارد ریال حقوق دولتی معادن در استان مرکزی وصول شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن ۸۹ درصد رشد داشته است.

جودکی گفت: همچنین سال گذشته ۱۷ پروانه بهره‌برداری با ذخیره قطعی هفت میلیون و ۳۵ هزار تن و ظرفیت استخراج۳۸۲ هزار تن پارسال در استان مرکزی صادر شد.

۶۱۹ معدن دارای پروانه بهره‌برداری با ظرفیت استخراج ۲۷ میلیون ۷۰۰ هزار تن و ذخیره قطعی یک میلیون ۳۵۲ هزار تن با میزان سرمایه‌گذاری هشت هزار و ۱۷ میلیارد ریال در استان مرکزی فعال است و حدود پنج هزار نفر نیز در این بخش اشتغال دارند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.