سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس:

هیات نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام مصوبه واردات خودرو‌های کارکرده را حذف کرد

زارع گفت: مصوبه واردات خودرو‌های کارکرده در مجلس تصویب شد و شورای نگهبان از این مصوبه ایرادی نگرفت، اما هیات نظارت مجمع تشخیص به این مصوبه ایراد گرفت.

رحیم زارع سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی در واکنش به انتشار برخی خبر‌ها مبنی بر اینکه مجلس موضوع واردات خودرو‌های کارکرده در بودجه ۱۴۰۲ را حذف کرده، گفت: در جریان بررسی بودجه سال ۱۴۰۲ موضوع واردات خودرو‌های کارکرده با عمر کمتر از ۵ سال هم در کمیسیون تلفیق لایحه بودجه و هم در صحن علنی مجلس تصویب شد در ادامه شورای محترم نگهبان نیز از این مصوبه ایرادی نگرفت، اما هیات نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام به این مصوبه ایراد گرفت.

نماینده مردم آباده، بوانات، خرم بید و سرچهان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فقط واردات خودرو‌های سواری از این مصوبه حذف شد و موضوع واردات کشنده‌ها و... باقی ماند، افزود: هیات نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام واردات خودرو‌های کارکرده با عمر کمتر از ۵ سال را خلاف سیاست‌های کلی دانست و صلاح دید این موضوع حذف شود و از آنجاکه روز‌های پایانی سال بود، و برای جلوگیری از تصویب بودجه به صورت چند دوازدهم و به تبع تصمیم مجمع، این بخش را حذف کردیم.

وی اضافه کرد: البته پیش از تصویب واردات خودرو‌های کارکرده با عمر کمتر از ۵ سال در مجلس در جریان بررسی بودجه، وزارت صمت اقدامات لازم را برای واردات خودرو‌های کارکرده از مناطق آزاد را آغاز کرده بود بنابراین اگر وزارت صمت اراده‌ای برای واردات خودرو‌های کارکرده داشته باشد، می‌تواند با مصوبه هیات وزیران و هماهنگی با بخش‌های نظارتی آن را اجرایی کند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس درباره برخی اظهارنظر‌ها مبنی بر اینکه مجلس واردات خودرو‌های سواری کارکرده با عمر کمتر از ۵ سال را از بودجه ۱۴۰۲ حذف کرده، تصریح کرد: موضوع واردات خودرو‌های کارکرده در کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۲ و صحن علنی مجلس تصویب شد؛ مجلس موضوعی را که به نفع مردم است و برای آن وقت گذاشته را بدون جهت حذف نمی‌کند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۳۹ ۱۰ فروردين ۱۴۰۲
واسه اینکه خودرو های بی کیفیت خودشون رو بالای ۵۰۰ ۶۰۰ میلیون به مردم قالب کنند
خودرو هایی که تو اروپا اگه کنار خیابان هم بزاری واسه اسقاطی کردنش هم حتی نمیان
Netherlands
ناشناس
۱۵:۰۸ ۱۰ فروردين ۱۴۰۲
خودروی کارکرده خوب بهتر از نوی چینیه
آخرین اخبار