کارشناس پیش‌بینی هواشناسی ایلام:

دمای هوا در ایلام ۱۰ تا ۱۲ درجه کاهش می‌یابد

کارشناس پیش‌بینی هواشناسی ایلام گفت: همزمان با فعالیت سامانه ناپایدار جوی با هسته سرد، دمای هوای استان بین ۱۰ تا ۱۲ درجه سانتیگراد کاهش می‌یابد.

احسان احمدی‌نژاد کارشناس پیش‌بینی هواشناسی ایلام اظهار کرد: همزمان با فعالیت سامانه ناپایدار جوی با هسته سرد، دمای هوای استان بین ۱۰ تا ۱۲ درجه سانتیگراد کاهش می‌یابد.

وی مطرح کرد: این سیستم از روز جمعه تا صبح یکشنبه در استان فعال است و دمای هوای مناطق سردسیر را به بین ۲ تا ۳ درجه سانتیگراد زیر صفر می‌رساند.

وی افزود: بارش‌های این سیستم ضعیف و پراکنده و تا عصر جمعه فعالیت ریزشی آن به اتمام می‌رسد، ولی هسته سرد سامانه تا صبح یکشنبه فعال است و از پیش از ظهر روز یکشنبه به تدریج دمای هوا در استان افزایش می‌یابد.

وی ادامه داد: وزش باد شدید طی امروز و فردا از دیگر پیامد‌های جوی این سیستم است که احتمال نفوذ ریزگرد‌ها برای فردا وجود دارد.

وی اظهار کرد: گردشگران باتوجه به سرمای هوا و وزش باد شدید نسبت به استحکام سازه چادر‌های خود اطمینان داشته باشند و از اتراق در بستر یا حاشیه رودخانه‌ها و خشکه‌رود‌ها و رودخانه‌های فصلی اجتناب ورزند.

وی از گردشگران، دامداران و عموم مردم خواست باتوجه به خطر اصابت صاعقه از صعود به ارتفاعات خودداری کنند و خودرو‌ها هنگام تردد در محور‌های موصلاتی به علت لغزندگی جاده‌ها با احتیاط حرکت کنند.

وی به باغداران توصیه کرد: باتوجه به برودت هوا نسبت به سرمازدگی باغات و میوه‌های حساس به سرما مواظبت کنند و گلخانه داران و مرغداران هم دمای واحد تولیدی خود را متناسب با شرایط جوی تنظیم کنند.

وی در مورد بارش‌ها نیز گفت: بارش‌های این سیستم طی روز جمعه به صورت ضعیف و پراکنده خواهد بود و مقدار بارش‌ها در نیمه شرقی بیشتر از سایر نقاط است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.