اجرای بیش از ۲۵۰ پروژه تامین آب پایدار و توسعه تاسیسات آبفای یزد

مدیرعامل شرکت آبفای یزد از اجرای بیش از ۲۵۰ پروژه به منظور ارائه خدمات تامین آب پایدارتر و نیز توسعه تاسیسات این شرکت خبرداد.

جلال علمدار مدیر عامل شرکت آبفای یزد با اشاره به چالش‌های تامین آب در استان‌های کویری گفت: استان یزد تشنه‌تر از هر روز دیگر است و نیاز به چاره‌ای اندیشی دارد و در پیک مصرف بیش از هزار و ۵۰۰ لیتر بر ثانیه روزانه کمبود آب داریم و شرکت آبفا با مشکل جدی تأمین آب شرب مواجه شده لذا پیش‌بینی می‌شود تابستان سختی پیش رو داشته باشیم.

او ادامه داد: به منظور تامین آب پایدار برای شهر‌ها و روستا‌های استان یزد شرکت آب و فاضلاب استان یزد ۲۵۰ پروژه‌ی بزرگ و کوچک در دست اجرا دارد.

علمداربا اشاره به طرح جهاد آبرسانی به ۵۸ روستای استان یزد که با همکاری قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) به منظور تامین آب پایدار برای روستا‌های هدف در حال انجام است، افزود: این طرح با اعتبار هزار و ۳۲۰ میلیارد ریال و ۱۵۰ کیلومتر خط انتقال و هفت هزار و ۵۰۰ مترمکعب مخزن ذخیره آب برای شش مجتمع آبرسانی و ۵۸ روستا با پیشرفت ۴۰ درصد در حال انجام است.

به گفته او همچنین طرح آبرسانی به روستا‌های اکرمیه، اکرم آباد و حسن آباد بخش مرکزی شهرستان یزد با اعتبار ۲ هزار میلیارد ریال در حال اجرا می‌باشد.

مدیر عامل شرکت آبفای یزد خاطر نشان کرد: یکی از دغدغه‌های شرکت آبفای استان یزد تامین آب با کیفیت یکسان در نقاط مختلف استان یزد بوده است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.