محدودیتی در عرضه سیب و پرتقال نداریم

نایب رئیس اتحادیه باغداران تهران گفت: با توجه به ذخایر مناسب، محدودیتی در عرضه سیب و پرتقال تا پایان خرداد وجود ندارد.

آقای مجتبی شادلو گفت: اگرچه در بحث تولید سیب و مرکبات بویژه در نقاط سردسیر مشکل سرمازدگی را در ابتدای فصل داشتیم و در خیلی از مناطق هم تا اواسط تابستان سیلاب مشکلاتی ایجاد کرد، اما بازهم تولید به نرمال خود رسید. 

به گفته او، همه ساله بخش قابل توجهی از محصولات بدلیل مشخص نبودن برنامه صادرات با تهدیداتی روبروست که این امر منجر به افزایش ضایعات می شود.

شادلو با بیان اینکه محدودیت صادرات یکی از دغدغه های جدی تولیدکنندگان است، گفت: از اواخر آذر شرایط صادرات روان شد که این‌موضوع تا اندازه ای به بازار کمک کرد به طوریکه قیمت سیب و پرتقال به نرخ تمام شده تولید رسید.

نایب رئیس اتحادیه باغداران تهران با بیان اینکه محدودیتی در عرضه سیب و پرتقال نداریم، گفت: با توجه به ذخایر مناسب، نیاز سیب و پرتقال تا خرداد ماه تامین است که با این وجود مشکلی در عرضه نداریم.

او گفت: با توجه به روان سازی صادرات، قیمت محصولات به هزینه تمام شده رسید و همواره با درصد سود منطقی باید در خرده فروشی ها عرضه شود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۷:۳۶ ۱۵ فروردين ۱۴۰۲
وقتی سیستم فاسد باشد با انحصار و مانع شدن در افزایش عرضه قیمت را ها مصنوعی بالا میبرند. میوه ها صادر میکنند تا عرضه افزایش پیدا نکند و قیمت را راحت بالا ببرند .
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۴۷ ۱۵ فروردين ۱۴۰۲
ذخایر میوه نسبت به جمعیت کشور خیلی اندک و کم هست تعداد سردخانه ها باید افزایش پیدا کند تا انحصار قیمت شکسته شود
آخرین اخبار