هواشناسی خوزستان هشدار صادر کرد

اداره کل هواشناسی خوزستان نسبت به وزش باد‌های متوسط و تندباد‌های لحظه‌ای در استان هشدار داد.

محمد سبزه زاری مدیر کل هواشناسی خوزستان گفت: با توجه به بررسی نقشه‌های هواشناسی احتمال  رگبار و رعد و برق، تندباد‌های لحظه‌ای در مناطق مستعد بارش تگرگ و در ارتفاعات بارش برف و کاهش محسوس دما در مناطق شمال، شمال شرق و شرق پیش بینی می‌شود.

او افزود: همچنین با توجه به بالا  بودن ضرایب ناپایداری احتمال شدت گرفتن بارش‌ها بصورت نقطه‌ای وجود دارد.

مدیرکل هواشناسی خوزستان ادامه داد: با توجه به این پدیده احتمال  لغزندگی جاده، اصابت صاعقه، اختلال در سفر‌های بین شهری بویژه در عبور از گذرگاه‌های کوهستانی، آبگرفتگی محدودمعابر بالا  آمدن سطح آب رودخانه‌ها توصیه می‌شود تمهیدات لازم  جهت کاهش خسارات احتمالی مد نظر ناشی از جاری شدن سیلاب، رعد و برق، وزش بادشدید و صاعقه بکار گرفته شود.

آقای سبزه زاری  گفت: بنا بر بررسی نقشه‌های پیش یابی، از روز شنبه ۱۲ فروردین لغایت دوشنبه ۱۴ فروردین ماه احتمال وقوع وزش باد نسبتا شدید، گاهی تندباد لحظه‌ای و مواج شدن دریا در شمال خلیج فارس، ساحلی و دور از ساحل وجود دارد.

او افزود: با توجه به این پدیده احتمال وقوع افزایش موج تا ۱.۵ متر در سواحل و بیش از ۲ متر در فراساحل شمال خلیج فارس پیش بینی می‌شود.

مدیرکل هواشناسی خوزستان ادامه داد: با توجه به این هشدار توصیه می‌شود از تردد‌های دریایی به ویژه تردد شناور‌های سبک و نیمه سنگین، قایق‌های صیادی  و تفریحی  و ممنوعیت شنا انجام شود.

آقای سبزه زاری می‌گوید: بنا بر بررسی نقشه‌های هواشناسی از فردا جمعه  لغایت اواخر وقت دوشنبه ۱۴ فروردین ماه احتمال وزش باد متوسط تا شدید گاهی تندباد لحظه‌ای در  مناطق نیمه جنوبی، غربی و مرکزی استان پیش بینی می‌شود.

او افزود: با توجه به این پدیده، احتمال سقوط اشیاء از ارتفاعات، احتمال خسارت به سازه‌های موقت و سست، تابلو‌های تبلیغاتی و  شکستن درختان کهنسال وجود دارد.

مدیرکل هواشناسی خوزستان ادامه داد: توصیه می‌شود  احتیاط در تردد، پرهیز از صعود به ارتفاعات، عدم توقف و پارک خودرو در اطراف درختان فرسوده وساختمان‌های نیمه کاره و سست، استحکام سازه‌های موقت از جمله تابلو‌های تبلیغاتی و پوشش گلخانهها، و احتیاط در فعالیت کوهنوردی انجام شود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار