حجت الاسلام و المسلمین رفیعی:

تاخیر در ازدواج به بهانه فقر سوء ظن به خداوند است

سخنران حرم بانوی کرامت گفت: طبق روایت اگر کسی ازدواج را به خاطر نداشتن و فقر ترک نماید سوء ظن به خداوند پیدا نموده است.

به نقل از  آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله‌علیها، حجت‌الاسلام والمسلمین ناصر رفیعی در  جلسه تفسیر سوره روم که در شبستان امام خمینی (ره) حرم مطهر بانوی کرامت برگزار شد، طی سخنانی اظهار کرد: طبق روایت اگر کسی هر روز صبح دو آیه ۱۷ و ۱۸ سوره روم را قرائت نماید از شر و حوادث آن روز محفوظ می‌ماند و اگر شب هم این دو آیه را بخواند از شر حوادث شب در امان خواهد ماند.

او افزود: شروع این دو آیه با کلمه سبحان الله و حمد خداوند است، چهار زمان مختلف برای تسبیح خداوند تعیین شده است و بعضی از مفسرین قائل به این هستند که این چهار وعده همان اوقات اقامه نماز است.

استاد حوزه علمیه خاطر نشان کرد: کسانیکه نسبت به خداوند سوء ظن داشته باشند در حقیقت کفر ورزیده اند.

رفیعی تاکید کرد: طبق روایت اگر کسی ازدواج را به خاطر نداشتن و فقر ترک نماید سوء ظن به خداوند پیدا نموده است، چون خداوند در قرآن می‌فرماید ازدواج نمایید و من شما را بی نیاز خواهم کرد و اگر جوانان اعتماد به این وعده الهی داشته باشند هیچ وقت تردید نخواهند کرد.

او اظهار کرد: آمار ازدواج درمیان خانواده‌های ثروتمند به شدت پایین و آمار طلاق نیز در بعضی از خانواده‌های مرفه به مراتب بیشتر از خانواده‌های فقیر است.

عضو هیئت علمی جامعه المصطفی یادآور شد: باید خانواده‌ها و خیرین به کمک جوانان بیایند تا ازدواج شکل بگیرد در غیر اینصورت با طیف وسیعی از مجرد‌های سن بالا مواجه خواهیم شد.

او در ادامه گفت: فرزند آوری و آمار سقط جنین نیز در کشور بسیار بالاست و عده‌ای به خاطر فقر اقدام به این کار می‌کنند در حالیکه خداوند وعده رزق و روزی فرزند را داده است.

سخنران حرم بانوی کرامت افزود: طبق آیات قرآن کریم بدگمانی به خداوند معادل کفر است چرا که خداوند صادق الوعد است و خلف وعده نمی‌کند.

رفیعی خاطر نشان کرد: تسبیح حقیقی یعنی با داشتن باور به متن دعای جوشن کبیر، منزه دانستن خداوند از تمام عیوب و اعتقاد داشتن به وعده‌های الهی.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۵۹ ۱۱ فروردين ۱۴۰۲
الان رزق فقط نون و پنیر نیست.
تبلت بچه هم جزو اونه.
پدری که نمیتونه برا بچش تبلت بخره و شرمنده میشه رو شما جوابشو میدی؟
بعد حکم به کفر ما میدی که ماهی هشت میلیون به زور درمیاریم؟
بعد میگین چرا ملت از دین زده میشن.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۰:۱۳ ۱۸ فروردين ۱۴۰۲
عامل تاخیر و فرار از ازدواج گرانی و تورم گرانی سکه مهریه عندالمطالبه گرانی مسکن نداشتن شغل با درامد مناسب و در اخر طلاق مهریه زندان