پرداخت ۳هزار و ۵۰۰ فقره تسهیلات به بازنشستگان چهارمحال و بختیاری

مدیر صندوق بازنشستگی چهارمحال و بختیاری گفت: پارسال سه هزار و ۵۰۰ فقره تسهیلات ۱۵۰ میلیون ریالی به بازنشستگان این استان پرداخت شد.

منوچهر صفرپور در جریان سفر مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری تاکید کرد: مبلغ این تسهیلات در سال‌جاری ۲ برابر شده و به ۳۰۰ میلیون ریال افزایش یافته است.

وی با اشاره به وجود ۲۰ هزار بازنشسته در چهارمحال و بختیاری افزود: از این تعداد ۷۰ درصد مردان و ۳۰ درصد بانوان هستند.

صفرپور میانگین حقوق بازنشستگان در چهارمحال و بختیاری را ۸۸ میلیون ریال اعلام و تصریح کرد: هم‌اکنون ۶ کانون بازنشستگی در استان فعال است.

وی یادآور شد: خانه امید هنوز در چهارمحال و بختیاری راه‌اندازی نشده است و زمین مورد نیاز را تحویل نداده‌اند، اما به‌دنبال واگذاری زمین هستیم تا عملیات اجرایی ساخت این طرح آغاز شود.

مدیر کانون بازنشستگان آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری نیز گفت: راه‌اندازی خانه امید خواسته مشترک بازنشستگان این استان است.

میترا نادری تاکید کرد: برای راه‌اندازی خانه امید چهارمحال و بختیاری پیگیری‌هایی از استانداری و اداره‌کل راه و شهرسازی و شهرداری شهرکرد انجام شده، اما هنوز به سرانجام نرسیده است.

وی افزود: همسان‌سازی حقوق، بیمه کارآمد، ارتقای وضعیت رفاهی از خواسته‌های اصلی بازنشستگان کشور و چهارمحال و بختیاری به‌شمار می‌رود.

مدیر کانون کانون بازنشستگان ورزش و جوانان چهارمحال و بختیاری نیز گفت: نیاز است دستگاه‌های اجرایی برنامه کاری برای کانون‌های بازنشستگی داشته باشند.

جمشید خبازی تصریح کرد: وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها با تشکیل کانون‌های بازنشستگان در استان‌ها می‌توانند خدمات مطلوبی به این گروه ارائه دهند.

وی پیشنهاد داد، درصدی از اعتبارات جاری دستگاه‌های اجرایی استان‌ها برای کمک به کانون‌های بازنشستگی استانی اختصاص یابد.

خبازی اظهار داشت: بهره‌مندی از توان بازنشستگان در هیأت‌مدیره‌های هُلدینگ‌های سرمایه‌گذاری و پیش‌بینی سهمیه‌ای برای استخدام فرزندان بازنشستگان در آزمون‌های استخدامی دستگاه‌های اجرایی از خواسته‌های بازنشستگان است.

مدیر کانون بازنشستگان استانداری چهارمحال و بختیاری نیز گفت: بهره‌گیری بیشتر از توان بازنشستگان از اهمیت بسزایی برخوردار است.

حیدر رفیعی تاکید کرد: بازنشستگان برای رفع مشکلات حوزه‌های مختلف می‌توانند بازوی کمکی صندوق بازنشستگی کشوری باشند.


بیشتر بخوانید


مدیر کانون بازنشستگان اداره‌کل امور اقتصادی و دارایی چهارمحال و بختیاری نیز گفت: اختصاص رفاهیات به بازنشستگان در سطح کشور و استان مورد توجه صندوق باشد.

بهرام ریاحی تصریح کرد: در این راستا باید رعایت مواد قانونی مرتبط با بازنشستگان در دستور کار قرار گیرد.

مدیر کانون بازنشستگان مخابرات چهارمحال و بختیاری نیز گفت: بیمه‌های تکمیلی طرف قرارداد بازنشستگان به تعهدات خود عمل نمی‌کنند.

جهانبخش فاضلی تاکید کرد: همسان‌سازی حقوق و بهبود وضعیت رفاهی بازنشستگان در دستور کار قرار گیرد.

برچسب ها: بازنشستگان ، تسهیلات
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار