خاطره بازی با نوستالژی دهه شصت در «زمانی برای طنازی»

«زمانی برای طنازی» تولید جدید شبکه مستند است که پرتره علیرضا جاوید نیا بازیگر و گوینده رادیو و تلویزیون جمعه ۱۱ فروردین ساعت ۱۵ پخش می‌شود.

«زمانی برای طنازی» پرتره علیرضا جاوید نیا بازیگر و گویندهٔ رادیو و تلویزیون، ساخته ابوالفضل توکلی و تولید جدید شبکه مستند است که جمعه ۱۱ فروردین ساعت ۱۵ پخش می‌شود.

ابوالفضل  توکلی در این باره گفت: این مستند تابستان ۱۴۰۱ در ۵۲ دقیقه تولید شده و به فصل‌های مختلفی از زندگی این هنرمند پرداخته است.

وی بیان کرد: «زمانی برای طنازی» در رادیو ارگ، ساختمان شهدای رادیو و در محل تولد ایشان محله ری تصویربرداری شده است و هنرمندانی مثل فاطمه نیرومند از مجریان با سابقه رادیو، شوکت حجت صدا پیشه پیشکسوت، نسرین زارع و خانم شیرین سپه راد ما را همراهی کردند.

این کارگردان درباره نام‌گذاری این مستند گفت: جاوید نیا کار‌های مختلفی در کارنامه اش دارد، اما اوج فعالیت و شهرتش از اواخر دهه شصت و اوایل دهه هفتاد است که در شرایط بد اجتماعی که مردم نیاز بیشتری به شادی داشتند، با همنسلانشان تلاش می‌کردند خنده بر لب آدم‌ها بیاورند. وی بسیار مردمدار و معتمد است و در بخش از فیلم می‌بینید که مردم در محله قدیم این هنرمند موضوعاتشان را با او در میان می‌گذارند تا با مسئولین مطرح کند و این از اعتماد اهالی به این هنرمند نشان دارد.

توکلی بیان کرد: جاویدنیا دوستی صمیمانه‌ای با مرحوم منوچهر نوذری داشت و در بسیاری از برنامه‌ها مثل صبح جمعه با شما و راه شب با این هنرمند مرحوم همکاری کرده است. یکی از ویژگی‌های شاخص این هنرمند تیپ سازی‌هایش در همین برنامه‌ها و البته برنامه‌های تصویری‌ای مثل «جدی نگیرید» است، تیپ‌هایی که از جامعه برداشته و به خوبی به خود مردم انتقال داده است.

تهیه کننده و کارگردان این مستند ابوالفضل توکلی است و از دیگر عوامل آن می‌توان به تصویربردار: محمد ورزنده، صدابردار: مهرداد مقدسی، تدوین و صداگذاری: ابوالفضل توکلی و مدیر تولید: امیرمهدی صادقی اشاره کرد.

این مستند در اولین پخش تلویزیونی اش ۱۱ فروردین ساعت ۱۵ روی آنتن شبکه مستند می‌رود و تکرارش ساعت ۲۴ است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار