تردد بیش از ۱۵ میلیون خودرو از محورهای مواصلاتی استان قزوین

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای قزوین گفت: ۱۵ میلیون و ۹۳۲ هزار و ۷۸۸ خودرو از ۲۵ اسفندماه تا دهمین روز از سال جدید در مسیر‌های ارتباطی استان تردد کردند.

جواد حق لطفی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای قزوین گفت: ۱۵ میلیون و ۹۳۲ هزار و ۷۸۸ خودرو از ۲۵ اسفندماه تا دهمین روز از سال جدید در مسیر‌های ارتباطی استان تردد کردند که این میزان نسبت به مدت مشابه قبل سه درصد کاهش یافته است.

 حق لطفی  افزود: طی این مدت همچنین ۵۴ هزار و ۱۲۵ مسافر از طریق ناوگان حمل و نقل عمومی شامل اتوبوس، مینی‌بوس و سواری‌های کرایه‌ای مسافربری قزوین به نقاط مختلف کشور مسافرت کردند که در مقایسه با مدت مشابه گذشته ۱۰ درصد کاهش داشته است.

حق لطفی تصریح کرد: بیشترین تردد‌ها مربوط به آزادراه قزوین - کرج و قزوین - رشت بوده که هم‌اکنون شاهد بار ترافیکی عادی و روانی در آن‌ها هستیم.

وی اضافه کرد: با توجه به تصاویر نظارتی مرکز هم‌اکنون هیچ گونه مشکل خاصی در مسیر‌های ارتباطی استان قزوین مشاهده نمی‌شود و تردد در تمامی محور‌ها عادی و روان است.

استان قزوین دارای ۶ هزار و ۶۷۷ کیلومتر راه شامل ۲۱۷ کیلومتر آزادراه، ۳۱۳ کیلومتر بزرگراه، ۲۳۰ کیلومتر راه اصلی، ۵۶۴ کیلومتر راه فرعی، ۲ هزار و ۳۳۷ کیلومتر راه روستایی آسفالته، ۹۹۳ کیلومتر راه شوسه، یک هزار و ۹۷۳ کیلومتر راه خاکی و ۱۰ گردنه به طول ۱۶۱ کیلومتر بوده و یکی از پرترافیک‌ترین نقاط جاده‌ای کشور است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار