اسکان ۲۵۶ هزار و ۶۱۳ مسافر نوروزی در کرمانشاه

سرپرست میراث فرهنگی استان کرمانشاه از اسکان ۲۵۶ هزار و ۶۱۳ مسافر نوروزی در کرمانشاه خبرداد.

داریوش فرمانی سرپرست میراث فرهنگی استان کرمانشاه با اشاره به گذشت بیش از ۲۰ روز از شروع سفر‌های نوروزی، گفت : خوشبختانه در نوروز امسال شاهد حضور پررنگ گردشگرانی از سراسر کشور در کرمانشاه بودیم.

وی ادامه داد: طی این مدت بیش از یک میلیون و ۶۰۰ هزار گردشگر و مسافر نوروزی از جاذبه‌های مختلف کرمانشاه بازدید کرده‌اند.

سرپرست میراث فرهنگی استان با تاکید براینکه تاق بستان در صدر فهرست جاذبه‌های پربازدید استان در این ایام قرار دارد، گفت: کتیبه بیستون، معبد آناهیتا، تکایا، تاق گرا، کتیبه آنوبانی‌نی، سراب روانسر، سراب نیلوفر، غار قوری قلعه، بقاع متبرکه، یادمان‌های دفاع مقدس و ... دیگر جاذبه‌های پربازدید استان در نوروز امسال بوده‌اند.

وی میزان اسکان گردشگران نوروزی را هم در استان ۲۵۶ هزار و ۶۱۳ نفر اعلام کرد و گفت: هتل‌ها، میهمانپدیرها، هتل بوتیک، خانه مسافرها، اقامتگاه‌های بوم گردی، تعدادی از مدارس، سالن‌های ورزشی و کمپ‌های مستقر در پارک‌ها در این ایام پذیرای مسافران نوروزی بوده‌اند.

فرمانی با بیان اینکه در ایام نوروز امسال بازدید‌های نظارتی از تمام اماکن و مراکزی که به گردشگران خدمات ارائه می‌دهند، توسط تیم‌های گشتی تداوم داشته، عنوان کرد: در این مدت حدود ۸۰۰ فقره بازدید نظارتی در سطح استان انجام گرفته که ۶۴ مرکز به دلیل ارائه خدمات مطلوب و با کیفیت به گردشگران و میهمانان نوروزی تشویق شده‌اند.

به گفته وی، برای ۸۹ مرکز هم به دلیل تخلف تذکر، برای ۱۸ مرکز اخطار کتبی و برای ۹ مرکز هم حکم تعلیق موقت صادر شده است .

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار