۱۲فروردین باعث تثبیت نقش آفرینی مردم در جمهوری اسلامی ایران شد

تحلیل‌گر مسائل سیاسی و رسانه‌ای با اشاره به نقش‌آفرینی مردم در همه پرسی ۱۲ فروردین‌ ۵۸ و سالروز استقرار نظام جمهوری اسلامی، تاکید کرد: این روز برای انقلاب اسلامی ایران روزی بزرگ است.

عبدالله گنجی در ویژه برنامه "یوم الله ۱۲ فروردین و سالروز تثبیت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران" در مصلای امام خمینی (ره) شهرکرد افزود: ۱۲ فروردین از افتخارات انقلاب اسلامی است که ویژگی‌های مهمی را در خود دارد.

 وی افزود: نخستین ویژگی ۱۲ فروردین در ایران، این است که هیچ انقلابی در جهان پیدا نمی‌شود که نظام بر آمده از انقلاب را به رای مردم بگذارد و این افتخار برای نظام جمهوری اسلامی ایران است که امام این افتخار را فراهم کردند.

عضو شورای اطلاع‌رسانی دولت تصریح کرد: مردم همراه امام و انقلاب بودند ولی این رفراندم در ۱۲ فروردین باعث تثبیت نقش آفرینی مردم در جمهوری اسلامی ایران شده است و تدابیر ویژه امام این بود که تثبیت انقلاب با رفراندم مشخص شود و این رفراندم نشان داد که همه نیروهای فکری غیر خط امام کمتر از ۲ درصد هستند و جریان مطلق کشور خط امام است.

فعال سیاسی و رسانه‌ای کشور یادآور شد: تعابیری که حضرت امام در خصوص ۲۲ بهمن داشتند برای ۱۲ فروردین ندارند و پس از ۱۲ فروردین‌ماه امام اعلام کردند که امروز، روز حاکمیت الله است.

گنجی ادامه داد: سه واژه جمهوری، اسلامی و ایران، هویت ملی، هویت دینی و روش حاکمیت است و همانگونه که مقام معظم رهبری تاکید دارند، جمهوری اسلامی جزو اصول انقلاب اسلامی ایران است.

این عضو شورای اطلاع‌رسانی دولت یادآور شد: جمهوری اسلامی، فقط ساختار حقوقی نیست که قوا و وزارتخانه در آن مستقر باشند، بلکه محتوای مستقر در کشور است و بحث و دعوای اصلی با غرب بر سر محتوای جمهوری اسلامی و مردمسالاری دینی و اسلام سیاسی است.

به گفته وی، جدال ۴۴ ساله با غرب بر سر این مساله است که آنها می‌گویند اسلام ربطی به سیاست ندارد، در حالی که مقام معظم رهبری نخستین اصل و ستون‌های انقلاب اسلامی را جمهوری اسلامی می‌دانند و بحث دوم در این اصول خود وجود حضرت امام هستند.

این تحلیل‌گر مسائل سیاسی و رسانه‌ای اظهارداشت: بحث سوم اصول در جمهوری اسلامی از سوی مقام معظم رهبری اعلام شد، قانون اساسی است و کسانی که بر سر پنج اصل جمهوری اسلامی، امام، قانون اساسی، ولایت فقیه و سیاست‌های کلی نظام تفاهم دارند بر سر هر چیز دیگر اختلاف داشته باشند، تنها اختلاف سلیقه است.

گنجی اظهار داشت:رفراندم ۱۲ فروردین که برگزار شد تحلیل‌گران غربی پی بردند که ماهیت انقلاب اسلامی ایران یک انقلاب فرهنگی و دینی است.

وی ادامه داد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی دشمن برای ضربه زدن به انقلاب، از ترور، جنگ، تحریم و اقدام جهت تجریه‌طلبی استفاده کرد و تحریم‌هایی که دشمن علیه ملت ایران رقم زد هیچ کشوری نمی‌توانست دوام بیاورد.

این فعال رسانه‌ای اظهار داشت: در این جدالی که ما با غرب داریم با وجود همه فشارها، معتقدم جمهوری اسلامی از ناحیه اقتصادی تهدید ماهوی نمی‌شود و آنچه دشمن به دنبال آن است منزوی کردن نیروهای مومن به انقلاب در این جدال است.

گنجی در جمع‌بندی سخنان خود اظهار داشت: مقام معظم رهبری بارها بر جهادتبیین برای مقابله با هجمه دشمن تاکید کردند و این جهاد مورد توجه همه باشد تا بتوان در برابر توطئه دشمن ایستادگی کرد چرا که در جنگ ترکیبی، دشمن با شبکه‌های اجتماعی خود به دنبال مخدوش کردن روایت‌های انقلاب هستند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار