پویش سهم من چهل، برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد فارس/کمک ۲۰ میلیاردی خیران

مدیرکل زندان های استان فارس گفت: پویش سهم من چهل، برای آزادسازی زندانیان جرایم غیر عمد در استان فارس راه اندازی شده است.

اسحاق ابراهیمی گفت: امسال هم به ابتکار رسانه ملی و با همکاری ستاد دیه فارس و شهرداری شیراز، پویش سهم هر هم‌استانی ۴۰ هزار تومان در حال برگزاریست و طی آن هر فرد علاقه‌مندی با واریز این مبلغ به بحث آزادی زندانیان جرائم غیرعمد، کمک خواهد کرد.

او در یک برنامه تلویزیونی با بیان اینکه شمار قابل توجهی از هموطنان به جرم بدهکاری و جرایم غیرعمد در زندان‌ها نگهداری می‌شوند، گفت: با بررسی انجام شده، اگر هر استان فارسی ۴۰ هزار تومان کمک کند، مجموع بدهی این افراد تامین خواهد شد.

ابراهیمی با اشاره به اینکه این پویش تا پایان ماه مبارک رمضان ادامه دارد، گفت: ان شاالله با کمک‌های هم استانی‌های عزیز و جمع آوری این کمک‌ها بتوانیم مشکلات حدود ۱۰۰۰ نفر از هم استانی‌های عزیز که به جرم غیرعمد و ناخواسته در زندان‌ها گرفتار شده اند را مرتفع که از زندان آزاد شوند.

او یادآور شد: هم استانی‌های عزیز و خیرین در سال گذشته حدود ۲۰ میلیارد تومان به ستاد مردمی استان کمک کردند که با این مبلغ، موفق شدیم تعداد ۵۲۱ نفر از هم نوعان خود که به جرم غیر عمد در زندان‌ها بودند را از زندان‌ها آزاد کنیم.

مدیرکل زندان‌های فارس ضمن قدردانی ویژه از شکات پرونده‌ها گفت: شکات پرونده‌ها واقعا بزرگترین خیرین ستاد دیه بودند که در سال گذشته بیش از ۳۰۰ میلیارد تومان از حق خود گذشت کردند و ما با پرداخت حداقلی‌ها توانستیم مشکل این افراد را مرتفع کنیم.

ابراهیمی گفت: شماره کارت بانک ملت ستاد دیه استان ۶۱۰۴۳۳۷۷۷۰۰۳۰۹۶۱ و شماره حساب ۱۱۹۹۱۱۹۹/۱۰ است و هم‌استانی‌های عزیز می‌توانند مبالغی که مد نظر دارند را به این شماره‌ها واریز کنند.

او گفت: ان‌شاءالله با جمع‌آوری این کمک‌ها بتوانیم این همنوعان را از زندان‌ها آزاد کنیم و این اطمینان خاطر را به هم استانی‌های عزیز می‌دهیم که شرایط احراز کمک به این افراد اول اینکه؛ جرائم غیرعمد باشند و برای اولین بار مرتکب اشتباه شده و بدهکار باشند و دوم اینکه فردی که یک بار از تسهیلات ستاد دیه استفاده کرده باشد برای بار دوم از محل کمک‌های مردمی ستاد دیه نمی‌تواند استفاده کند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار