نظارت بر پایگاه‌های اورژانس طی ایام نوروز در فارس

معاون استاندار فارس از بازدید و بررسی ناظر این معاونت از پایگاه‌های اورژانس، سازمان اورژانس ۱۱۵ واقع در شهر صدرا و مرکز ام. سی. ام. سی یا همان مرکز پاسخگویی و پایش مراقبت‌های درمانی دانشگاه علوم پزشکی شیراز خبر داد.

محمد فرخ‌زاده با اشاره به اهمیت توجه به سلامت مهمانان و شهروندان عزیز در ایام نوروز و سفر‌هایی که در این تعطیلات انجام می‌شود، گفت: محمدعلی مصلحی‌فر، ناظر معاونت هماهنگی امور زائرین و گردشگری استانداری فارس در ستاد خدمات سفر بازدید‌ها و بررسی‌های مداومی از پایگاه‌ای اورژانس، سازمان اورژانس ۱۱۵ واقع در شهر صدرا و مرکز ام. سی. ام. سی یا همان مرکز پاسخگویی و پایش مراقبت‌های درمانی دانشگاه علوم پزشکی شیراز انجام داده است..

جانشین استاندار فارس در ستاد خدمات سفر استان با اشاره به آمار‌های ارائه شده از سوی بازرس حوزه گردشگری سلامت گفت: در سطح استان ۲۲۵ پایگاه اورژانس فعال داریم که ۳۶ پایگاه فعال مربوط به شهر شیراز است. از تاریخ ۲۹ اسفندماه تا نهم فروردین ماه ۱۷ هزار و ۹۳۴ تماس با مرکز ام. سی. ام. سی گرفته شده است که خط شهرستان‌ها با دو لاین متفاوت بیشترین تماس‌های دریافتی را به خود اختصاص داده و تصادفات نیز بیشترین موضوعی بوده که در تماس‌ها مطرح شده است.

فرخ‌زاده گفت: تیم ام. سی. ام. سی دانشگاه علوم پزشکی شیراز از یک کارشناس پایش انتقال بیمار بین مراکز درمانی، یک سوپروایزر جهت پیگیری امور مارکز درمانی، یک کارشناس پذیرش‌های شهرستانی، یک کارشناس ویژه افرادی که تمایلات خودکشی یا اقدام به خودکشی دارند، یک مسئول راند اساتید و امور محوله به آن‌ها و یک مسئول برای مدیریت تیم‌های بازدید و نوشتن گزارش تشکیل شده است.

معاون استاندار فارس یادآور شد: روزانه ۶ تیم بازدید این مراکز از بیمارستان‌های خصوصی و دولتی، یک تیم از درمانگاه‌های شبانه‌روزی، یک تیم بازدید از شرایط مادران باردار پرخطر که در مراکز درمان بستری هستند، یک تیم از مراکر داندان پزشکی و یک تیم از مراکز سوءمصرف مواد مخدر بازدید کرده و شرایط را گزارش می‌دهند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار