ناامنی در افغانستان تهدیدی بر امنیت کشورهای عضو سازمان شانگهای + فیلم

دبیر شورای امنیت روسیه با متشنج خواندن وضعیت افغانستان اظهارداشت این موضوع امنیت کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای را تهدید می‌کند.

نیکلای پاتروشف دبیر شورای امنیت روسیه در نشست سازمان همکاری شانگهای اظهارداشت: وضعیت در افغانستان نه تنها متشنج است، بلکه به عنوان یک بحران طولانی مدت، تهدیدات و خطرات عمده‌ای برای امنیت کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای ایجاد کرده است.

پاتروشف در این نشست که مبارزه با تروریسم و مواد مخدر در منطقه به ویژه در افغانستان از محورهای آن است گفت: وضعیت افغانستان نه تنها پیچیده است، بلکه به نظر می‌رسد این بحران تا مدت‌ها ادامه خواهد داشت.

دبیر شورای امنیت روسیه افزود: نظارت دقیق اوضاع در افغانستان مهم است، زیرا وضعیت در این کشور ناپایدار است و با وجود ادامه حاکمیت طالبان بر این کشور این وضعیت ناپایدار ادامه داشته است.

به گفته پاتروشف، افغانستان تهدیدها و خطرات بزرگی برای امنیت کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای، به ویژه از ناحیه تروریسم، قاچاق غیرقانونی اسلحه و مواد مخدر، مهاجرت‌های غیرقانونی و گسترش افکار افراطی ایجاد کرده است.

وی با مسئول دانستن آمریکا و کشورهای عضو ناتو در احیای اقتصاد افغانستان، تصریح کرد: با این حال حضور نظامی دوباره آمریکا و ناتو در منطقه تحمل نخواهد شد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار