بسته بودن راه دسترسی به آبشار پیران به علت ریزش کوه

رئیس میراث فرهنگی شهرستان سرپلذهاب از بسته بودن راه دسترسی به آبشار پیران به علت ریزش کوه خبرداد.

نادر رحیمی رئیس میراث فرهنگی شهرستان سرپلذهاب با اشاره به بارش‌های چند روز اخیر در استان، گفت : در پی این بارش‌ها و به دنبال آن ریزش کوه، راه دسترسی به آبشار پیران بسته شده است.

وی ادامه داد: از گردشگران می‌خواهیم که تا زمان بازگشایی این مسیر از مراجعه به آبشار پیران خودداری کنند و در این رابطه هم بنر‌هایی در این مسیر نصب شده و از گردشگران خواسته ایم تا به آبشار پیران نروند.

رئیس میراث فرهنگی سرپلذهاب اضافه کرد: سال ۱۳۹۶ بدنبال وقوع زلزله بزرگ غرب کشور، کوه‌ها و صخره‌های مسیر آبشار پیران به شدت ریزش کرد که طی یکی دو سال گذشته این مسیر بازگشایی شد، اما در بارش‌های اخیر دوباره کوه ریزش کرد و مسیر بسته شده است.

رحیمی اضافه کرد: گردشگران و میهمانان نوروزی درصورتی که علاقمند به دیدن آبشار هستند می‌توانند از مسیر روستای ژالگه در بالاست آبشار اقدام کنند، چراکه بازدید از پایین و از مسیر روستای پیران امکان‌پذیر نیست.

وی با بیان اینکه در اطراف آبشار پیران طبیعتی بسیار زیبا و چشم نواز واقع شده، گفت: گردشگرانی که به سرپلذهاب سفر می‌کنند، می‌توانند از این طبیعت بی نظیر و باغ‌های آن بازدید داشته باشند.

رئیس میراث فرهنگی سرپلذهاب با بیان اینکه حدود ۱۰۰ هزار نفر در ایام نوروز از جاذبه‌های گردشگری سرپلذهاب بازدید کرده اند، گفت: سنگ نگاره آنو بانی نی، گوردخمه دکان داود، زیج منیژه، تاق گرا، بقعه احمد بن اسحاق، سراب گرم، سراب قلعه شاهین، سراب مراب و سراب سیدصادق از جاذبه‌های مهم این شهرستان است که با استقبال گردشگران نوروزی مواجه شده‌اند .

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار