رئیس پلیس راه استان بوشهر:

۸۰ درصد تصافات نوروز امسال در استان بوشهر مربوط به رانندگان بومی است

سرهنگ مزارعی گفت: بر اساس آمار اولیه استخراج‌شده، ۸۰ درصد تصافات نوروز امسال در این استان مربوط به رانندگان بومی است.

سرهنگ صادق مزارعی، رئیس پلیس راه استان بوشهر گفت: با وجود افزایش ۱۵ درصدی رفت‌وآمد‌ها و مسافرین نوروزی به استان بوشهر نسبت به سال گذشته و ورود نزدیک به ۹۰۰ هزار خودرو به استان، سهم مسافرین نوروزی در تصادفات جاده‌ای فقط ۲۰ درصد است.

وی افزود: این آمار نشان می‌دهد که هم‌استانی‌های ما کمتر از مسافرین نوروزی اقدام به رعایت قوانین و مقررات رانندگی کرده‌اند که در جای خود به عنوان یک آسیب نیازمند بررسی کارشناسی است.

رئیس پلیس راه استان بوشهر تصریح کرد: پس از پایان تعطیلات نوروز، با استفاده از نظر نخبگان و کارشناسان مرتبط با ایجاد اتاق‌های فکر به چرایی این موضوع ورود و سعی می‌شود نتایج خروجی آن را برای کاهش تصادفات در مناسبت‌های پرترافیک بعدی مد نظر قرار دهیم.

مزارعی ادامه داد: البته داده‌های اولیه پلیس نشان می‌دهد که بیشترین عامل تصادفات، سرعت غیرمجاز و تجاوز به چپ به‌ویژه در محور‌های ساحلی بوشهر به گناوه و بوشهر به دیر بوده است.

وی یادآور شد: در طرح نوروزی امسال، تا روز گذشته به ترتیب شاهد افزایش ۱۰ درصدی و ۹ درصدی ورود و خروج خودرو‌ها به استان بوشهر نسبت به مدت مشابه در سال گذشته بوده‌ایم که در ۳ روز گذشته در جاده‌های خروجی افزایش خروج را شاهد هستیم که بیانگر بازگشت مسافرین نوروزی است.

رئیس پلیس راه استان بوشهر بیان کرد: در ۱۶ روز گذشته، ۱۷ تصادف خودرویی منجر به فوت رخ داده که سهم واژگونی با ۹ فقره و بیش از ۵۰ درصد بیشترین فراوانی داشته است ضمن این که پنج فقره تصادف موتورسیکلت نیز ثبت شده که هفت نفر جانشان را از دست داده‌اند.

مزارعی با اشاره به طرح ویژه پلیس راه استان برای تعطیلات رسمی روز‌های ۱۲ و ۱۳ فروردین گفت: پرهیز از حرکات حادثه‌آفرین، سرعت مجاز ۷۰ کیلومتر در ساعت در مسیر راه‌های روستایی، رعایت سرعت مطمئن و قانونی در راه‌های اصلی، رعایت فاصله طولی، ممنوعیت عبور کامیون‌ها در تمامی جاده‌های استان و رفت‌وآمد موتورسیکلت‌ها در بزرگراه‌های استان مد نظر قرار گیرد.

منبع: ایرنا

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار